دنبال چه سایزی هستید؟
مرتب سازی براساس

صفحه 1 از 43


کتانی رانینگ چیست؟ معرفی بهترین کتانی رانینگ 2020

کتانی رانینگ چیست؟ معرفی بهترین کتانی های رانینگ اسپرت باما

به طور خلاصه کتانی که برای دویدن طراحی شده است کتانی رانینگ گفته می شود.

 

کلمه  runبه معنای دویدن در زبان انگلیسی میباشد، بنابراین بهترین ترجمه  کتانی رانینگ ، ” کتانی مخصوص دویدن ” میباشد

واضح است کتانی که برای دویدن طراحی میشود برای پیاده روی نیز مناسب میباشد

در عصر حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و در نتیجه  کم شدن فعالیت های بدنی و فیزیکی به علت ساده شدن فعالیت های مختلف روزانه ، و همچنین ، افزایش اضافه وزن در جامعه شهری و یا حتی جامعه روستایی ، توصیه میکنیم پیاده روی و دویدن را حتما در برنامه روزانه زندگی خود جای دهید.

 

یکی از عواملی که انگیزه ورزشی شما را بیشتر میکند کفش ورزشی مناسب است.

وبلاگ اسپرت باما

با توجه به این موضوع ، داشتن یک کتونی مخصوص دویدن یا همان کتونی رانینگ و پیاده روی میتواند تا حد زیادی به شما در انجام این فعالیت ها کمک کند ، به طور کلی میتوان گفت که کفش های ورزشی از دو قسمت رویه و زیره تشکیل شده است ، مهمترین وظیفه رویه کتانی محافظت  و راحتی پا میباشد.

زیره کتونی وظیفه جذب نیرویی ک از زمین به سمت پا وارد میشود را بر عهده دارد . شرکت های بزرگی همچون نایک و ادیداس با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در زیره کفش ها فشار وارده زمین بر روی پا را کاهش داده اند.

زیره کتونی

زیره کفش از سه بخش مختلف تشکیل شده است

  • قسمت خارجی زیره کفش کتونی رانینگ:

1- بخش خارجیoutsole

بخش خارجی زیری ترین قسمت کتانی که با سطح زمین در تماس است

یا از جنس لاستیک های کربنی و یا از جنس لاستیک های ترکیب شده با هوا میباشد

زیره هایی که از جنس لاستیک کربنی تولید شده است نسبت به زیره های نوع دوم سفت تر و سنگین تر میباشد.

بخش خارجی را از تکه های کوچک و دارای شیار میسازند تا باعث انعطاف پذیری بیشتر کفش و راحتی بیشتر کفش در زمان دویدن شود ، زیره خارجی کفش از اصطحکاک زیره میانی کفش جلوگیری میکند

2- بخش میانی کفش کتونی (Midsole)

این بخش وظیفه اصلی جذب نیروی وارد شده به بدن را دارد ، مهمترین بخش کتانی که حس راحتی را به شما در زمان دوین القا میکنید بخش میانی کفش میباشد.

بخش داخلی کفش کتونی

کفی مناسب میتواند از پاشنه درد ، خستگی سریع ، کمر درد  جلوگیری کنید ، معمولا کتونی رانینگ دارای کفه های مناسب میباشند . معمولا کفی کفش را میتوان با کفی های با تکنولوژی های دیگر جایگزین کرد.و قابل جدا شدن میباشد.

ارتفاع کفه کفش رانینگ

ارتفاع زیره کفش نباید زیاد باشد ، پاشنه کفش و سرپنجه کفش میبایست اختلاف ارتفاع ناچیزی داشته باشند ،که سبب میشود پاشنه و سرپنجه میانی پا در یک سطح قرار بگیرند که باعث پایداری بیشتر در زمان دویدن میشود.

رویه کفش کتانی :

قسمت پنجه کفش میبایست امکان انعطاف پذیری را به پا بدهد ، این قسمت از کفش میبایست فضای کافی برای جا دادن پنجه ها را داشته باشد

فیلم تولید کتانی ادایداس

بهترین برند های کتانی رانینگ

شرکت های مختلفی در ایران و جهان به تولید کتانی های رانینگ مشغول میباشند

از معروف ترین شرکت های تولید کتانی  در سال 2020 میتوان شرکت های زیر را نام برد

 

شرکت نایک -نایکی، که در ابتدا  با  نام شرکت  روبان آبی (BRS) شناخته می شد، توسط فیل  نایت و مربی او  بیل بومرمان در دانشگاه اورگان، در تاریخ 25 ژانویه 1964 تأسیس شد. این شرکت در ابتدا به عنوان توزیع کننده کفش های تایگر  ژاپن شروع به فعالیت کرد  در سال های اوایل فعالیت به کار شرکت ، بیشتر فروش در خودرو شخصی فیل نایت صورت میگرفت . برای مطالعه بیشتر در باره شرکت نایک میتوانید کتاب کفش باز که توسط بنیانگذار شرکت نایک نوشته شده است را مطالعه فرمایید.

در آگوست 18 سال 1949 تاسیس شد ،  آدی داسلر در سن 49 سالگی ادیداس را با نام  adidas Sportschuhfabrik  ثبت کرد و برای 47 کارمند در شهر کوچک Herzogenaurach کار کرد.

کارخانه کتانی پوما

کتانی ریبوک

کتانی اسیکس

ادامه مطلب