مرتب سازی براساس

خرید اینترنتی تجهیزات ورزش‌ های راکتی
 

لوازم ورزش‌های راکتی مثل تنیس دونفره امروزه به عنوان یکی از ورزش‌های مدرن شناخته می‌شود که در سرتاسر جهان از محبوبیت و شهرت بسیاری برخوردار است. اینگونه ورزش‌ها دارای اصول و قوانین مخصوص به خود هستند که طبق آن از ابزار‌های مختلف به صورت دو نفره یا بین دو تیم استفاده می‌شود. 

 

ادامه مطلب

صفحه 1 از 4


لوازم ورزش‌ های راکتی مثل تنیس دونفره امروزه به عنوان یکی از ورزش‌های مدرن شناخته می‌شود که در سرتاسر جهان از محبوبیت و شهرت بسیاری برخوردار است. اینگونه ورزش‌ها دارای اصول و قوانین مخصوص به خود هستند که طبق آن از ابزار‌های مختلف به صورت دو نفره یا بین دو تیم استفاده می‌شود. در این مقاله قرار است راجع به خرید لوازم ورزش‌ های راکت دار و همچنین خرید لوازم جانبی ورزش‌ های راکتی اطلاعاتی به شما ارائه دهیم تا اگر هدفتان این است که وارد فضای این گونه ورزش‌ها شوید، بتوانید با آمادگی کامل اقدام کنید. 

 

لوازم ورزشی های راکتی مرسوم 

 

برای خرید تجهیزات ورزش‌های راکتی انواع اقسام وسایل و لوازم وجود دارد که بهتر است ابتدا با آن‌ها آشنایی پیدا کنید: 

 

  • راکت تنیس 

 

راکت بخش جدایی‌ناپذیر و اصلی تنیس محسوب می‌شود که از آلیا‌ژ‌های مختلفی نظیر فلز یا چوب تولید شده و هیچ گونه محدودیتی در مواد یا اندازه ندارد. قسمت داخلی راکت‌های فلزی دارای تور است که باعث می‌شود توپ از آن بیرون نرود. همانطور که گفته شد راکت یکی از اصلی‌ترین وسایل ورزش تنیس محسوب می‌شود. بنابراین در انتخاب تولید‌کننده و کیفیت آن باید نهایت دقت را انجام دهید. 

 

  • لباس تنیس 

 

یکی از تجهیزات مرسوم ورزش‌های مختلف لباسی است که ورزشکار باید از آن استفاده کنم. در اصل باید برای ورزش تنیس از شلوار‌های ورزشی گشاد و پلوشرت‌های مخصوص استفاده کنید؛ به این دلیل که لباس مخصوص تنیس به شکلی طراحی شده که به راحتی و آسایش را برای ورزشکار در زمان دویدن به جلو و عقب مهیا کند. 

 

  •  توپ مخصوص تنیس 

 

ورزش تنیس یکی از ورزش‌هایی است که باید با توپ بازی شود. توپ مخصوص تنیس مایل به زرد و کروی شکل است و با قطر بین ۶/۳۵ الی ۶/۷۵ سانتی‌متر طراحی شده است. یکی از مهمترین بخش‌های بازی تنیس محسوب می‌شود که باید به ابعاد و وزن آن دقت بسیاری شود تا طبق استاندارد‌های لازم تهیه شده باشد. توپ استاندارد این ویژگی را دارد تا در بازی نقش مؤثری ایفا کند و آن را زیر را به نفع بازیکنان به پایان ببرد. 

 

  • تور تنیس 

 

یکی دیگر از تجهیزات این ورزش که همانند تور والیبال به شکل مستطیل طراحی شده برای جدا کردن دو طرف یک زمین در ورزش تنیس استفاده می‌شود. این نوع تور به شکلی طراحی شده که توپ کوچک تنیس از آن عبور نکند و رقابت چالش برانگیزتر شود. 

 

  •  کفش تنیس 

 

همانطور که اطلاع دارید، کفش یکی از مهم‌ترین وسایلی می‌باشد که در ورزش‌های گوناگون استفاده می‌شود و دارای اهمیت بسیار زیادی است. برای تهیه و انتخاب کفش تنیس به عنوان یکی از لوازم ورزش‌ های راکتی باید دقت داشته باشید که جنسی از کفش را انتخاب کنید که بتواند تحرک زیاد را تحمل کتد. بازیکن در طول بازی، استارت و استپ‌های شدیدی تجربه می‌کند کفش مخصوص می‌تواند در این موقعیت مؤثر واقع شود. 

 

  • تجهیزات جانبی 

 

هر ورزشی دارای تجهیزات جانبی بسیاری است؛ به طور مثال لوازم ورزش‌ های راکتی که به صورت جانبی استفاده می‌شوند مثل هدبند، مچ بند، کلاه و... می‌تواند با توجه به میزان مهارت فرد و نیاز ورزشکار تهیه و تأمین گردد. برخی دیگر از تجهیزات جانبی مثل بطری آب، حوله و کیف تنیس از دیگر ملزوماتی هستند که در هر ورزشی مثل ورزش‌های راکتی باید در ساک ورزشکار گذاشته شود. 

 

نحوه انتخاب تجهیزات ورزش تنیس 

 

  • راکت 

 

همانطور که پیش از این گفتیم برای خرید لوازم ورزش‌ های راکت دار و خرید تجهیزات ورزش‌های راکتی مهمترین رکن بازی برای ورزشکار دسته فلزی یا چوبی تور دار می‌باشد که به عنوان راکت در دست ورزشکار قرار می‌گیرد. اگر قصد خرید راکت تنیس را دارید باید حتماً به کیفیت و مدل آن توجه کنید. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً برند‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید. برخی از برچسب‌ها و کارت‌های مخصوصی روی محصول درج شده که دارای اطلاعات بسیار خوبی هستند. همچنین برند‌های مشهور در زمینه تولید تجهیزات این ورزش مثل ویلسون، پرنس و هدسل چیزی بالغ بر ۷۰ درصد راکت‌های جهان را تولید می‌کنند. 

 

  •  کفش‌ ها و جوراب بازیکنان تنیس 

 

همانطور که در بالا اشاره شد، کفش یکی از مهم‌ترین عناصر کلیدی در هر ورزشی محسوب می‌شود. بنابراین اگر قرار است در زمینی پوشیده از خاک رس و نرم ورزش کنید، بهتر است کفش‌هایی را انتخاب کنید که انعطاف‌پذیری زیادی دارند و دارای زیره نرمی هستند. بلعکس اگر قرار است در باشگاه یا زمینی که دارای سطح سفت است بازی کنید، بهتر است است کفش‌هایی استفاده کنید که دارای زیره مستحکمی هستند. اما توجه کنید که مهمترین فاکتور برای انتخاب یک کفش مناسب دوام داخلی و خارجی به همراه کنترل جانبی آن است. به این دلیل که طراحی یک بازیکن تنیس آنقدر زیاد است که حتماً باید یک کفش بادوام به پا داشته باشند. 

 

  • لباس تنیس 

 

سعی کنید از لباس‌های راحت استفاده کنید اما نه آنقدر راحت که دست و پا گیر شود. راحت بودن لباس به شما کمک می‌کند تا جابجایی و فعالیت آن به سهولت انجام شود. در کیفیت‌های گوناگون و تنوع قیمتی بسیار زیاد می‌تواند انواع لباس تنیس را تهیه کنید. استفاده از پلو شرت و شلوارک‌های کوتاه گزینه‌های بسیار مناسبی برای این ورزش محسوب می‌شود. 

 

انواع راکت های بدمینتون از نظر تعادل

 

1. راکت‌ کنترلی بدمینتون:

 

دسته این نوع راکت‌ها فریم سبک‌تری دارد این امر باعث شده بازیکن‌ها در حین ضربه‌زدن قدرت کنترل بیشتری داشته باشند، چون فریم این نوع راکت‌ها سبک هست بازیکن‌ها بادقت بیشتری به توپ ضربه می‌زنند، میزان انعطاف راکت‌های کنترلی به‌وسیله شفت‌های انجام می‌شود که این امر در راکت‌های کنترلی بسیار تأثیرگذار است. این نوع راکت‌ها برای افراد که به‌صورت دفاعی کار می‌کنند گزینه بسیار مناسبی هست.

 

2. راکت‌ ترکیبی بدمینتون:

 

این نوع راکت‌ها همانند راکت‌های کنترلی نمی‌باشد در راکت‌های ترکیبی وزن راکت به‌صورت متعادل در تمام قسمت‌های راکت تقسیم شده است در نتیجه انعطاف شفت راکت به‌صورت متوسط هست و برای افراد مبتدی و نیمه‌حرفه‌ای توصیه می‌شود که این نوع راکت سبک بازی بازیکن را مشخص می‌کند که چه نوع راکتی را برای بازی خود انتخاب کنند.

 

3. راکت‌ قدرتی و تهاجمی بدمینتون:

 

در راکت های تهاجمی و قدرتی میتوان به ویژگی های این نوع راکت اشاره کرد که در راکت‌های قدرتی و تهاجمی بالانس راکت در قسمت فریم یا هد راکت هست عموماً به وزن بیشتری در نیمه بالایی راکت می‌توان اشاره کرد که انعطاف شفت راکت تأثیر بسیاری زیادی  در نحوه انتقال قدرت در هنگام  ضربه‌زدن دارد. راکت‌های که به‌صورت تهاجمی و قدرتی هست، برای افرادی پیشنهاد می‌شود که در زمینه راکت بدمینتون و رشته بدمینتون  آشنایی کامل را داشته باشند. پیشنهاد می شود از صفحه خرید کفش اسکیت دیدن فرمایید

 

4. راکت‌ سرعتی بدمینتون:

 

در راکت‌های سرعتی نمی‌توان به راکت خاصی اشاره کرد در اکثر راکت‌ها شفت و فریم به‌صورت خاصی طراحی شده که در بیشتر راکت‌های بدمینتون  این امر دیده می‌شود در کل بیشتر راکت می‌توانند به‌صورت سرعتی باشند؛ چون با تکنولوژی‌های جدید، نظير فناوري نانو و يا فریم‌های آيروديناميک ساخته و طراحی می‌شود در نتیجه این فناوری برای سرعت بخشیدن به راکت‌ها و قدرت مانور و حرکت بيشتر در هوا کمک می‌کند. . پیشنهاد می شود از صفحه لوازم جانبی اسکیت دیدن فرمایید. 

 

نتیجه‌ گیری 

 

همانطور که دیدید برای خرید لوازم ورزشی فاکتور‌های بسیاری را باید در نظر بگیرید. بنابراین اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید و به دنبال یک خرید مقرون به صرفه هستید به شما توصیه می‌کنیم با ورود به بخش فروشگاه ما محصول موردنظرتان را خریداری کنید. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم نکاتی که گفته شد برایتان مفید بوده باشد.
 

 

ادامه مطلب