مرتب سازی براساس

صفحه 1 از 2


بررسی تخصصی راکت‌های بدمینتون

راکت های بدمینتون از نظر تعادل و سبک بازی به چهار دسته تقسیم می‌شوند

 

1 راکت‌ کنترلی بدمینتون:

دسته این نوع راکت‌ها فریم سبک‌تری دارد این امر باعث شده بازیکن‌ها در حین ضربه‌زدن قدرت کنترل بیشتری داشته باشند، چون فریم این نوع راکت‌ها سبک هست بازیکن‌ها بادقت بیشتری به توپ ضربه می‌زنند، میزان انعطاف راکت‌های کنترلی به‌وسیله شفت‌های انجام می‌شود که این امر در راکت‌های کنترلی بسیار تأثیرگذار است. این نوع راکت‌ها برای افراد که به‌صورت دفاعی کار می‌کنند گزینه بسیار مناسبی هست.

 

2 راکت‌ ترکیبی بدمینتون:

این نوع راکت‌ها همانند راکت‌های کنترلی نمی‌باشد در راکت‌های ترکیبی وزن راکت به‌صورت متعادل در تمام قسمت‌های راکت تقسیم شده است در نتیجه انعطاف شفت راکت به‌صورت متوسط هست و برای افراد مبتدی و نیمه‌حرفه‌ای توصیه می‌شود که این نوع راکت سبک بازی بازیکن را مشخص می‌کند که چه نوع راکتی را برای بازی خود انتخاب کنند.

 

3 راکت‌ قدرتی و تهاجمی بدمینتون:

در راکت های تهاجمی و قدرتی میتوان به ویژگی های این نوع راکت اشاره کرد که در راکت‌های قدرتی و تهاجمی بالانس راکت در قسمت فریم یا هد راکت هست عموماً به وزن بیشتری در نیمه بالایی راکت می‌توان اشاره کرد که انعطاف شفت راکت تأثیر بسیاری زیادی  در نحوه انتقال قدرت در هنگام  ضربه‌زدن دارد. راکت‌های که به‌صورت تهاجمی و قدرتی هست، برای افرادی پیشنهاد می‌شود که در زمینه راکت بدمینتون و رشته بدمینتون  آشنایی کامل را داشته باشند.

 

4 راکت‌ سرعتی بدمینتون:

در راکت‌های سرعتی نمی‌توان به راکت خاصی اشاره کرد در اکثر راکت‌ها شفت و فریم به‌صورت خاصی طراحی شده که در بیشتر راکت‌های بدمینتون  این امر دیده می‌شود در کل بیشتر راکت می‌توانند به‌صورت سرعتی باشند؛ چون با تکنولوژی‌های جدید، نظير فناوري نانو و يا فریم‌های آيروديناميک ساخته و طراحی می‌شود در نتیجه این فناوری برای سرعت بخشیدن به راکت‌ها و قدرت مانور و حرکت بيشتر در هوا کمک می‌کند.

ادامه مطلب