مرتب سازی براساس

صفحه 1 از 22


خرید لباس ورزشی

راهنمای خرید تیشرت ورزشی و لباس باشگاهی

  • با استفاده از تجهیزات و لباس های مناسب می توانیم از بروز آسیب های جدی و صدمات بدنی جلوگیری کنیم.
  • پوشیدن لباس های مناسب باعث تحرک بهتر و آزادی عمل بیشتری می شود.
  • لباس مناسب باعث افزایش اعتماد به نفس می شود مخصوصا هنگامی که لباس تیم محبوبمان را می پوشیم.

 

1-مدل های مختلف لباس ورزشی:

به نسبت مکان و موقعیت های مختلف نوع و ست لباس های ورزشی هم می تواند متفاوت باشد. برای مکان های عمومی و پارک ها ست شلوار و لباس گرمکن آستین بلند گزینه مناسبی است ولی در مکان های سربسته و باشگاه ها بهترین گزینه ست شلوارک و تیشرت آستین کوتاه یا تاپ می باشد.

2-انواع جنس لباس های فوتبال

 

تیشرت های فوتبال با جنس  پلی استر

معمولا  لباس های ورزش های تیمی مثل فوتبال که تحرک زیادی دارند  دارای مقادیر زیادی پلی استر درجه یک می باشند. شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات ورزشی مثل نایک، آدیداس و پوما، در محصولات خود بیشتر از ترکیب نخ و پلی استر استفاده می کنند. درصد بکار رفته پلی استر در لباس ها با هم فرق دارد.

از ویژگی های لباس پلی استر این است که جذب تعریق پایین دارد و در آن احساس راحتی می کنید. معمولا در برندهای معروف دنیا از بالای 80 درصد پلی استر در لباس ها استفاده می کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تیشرت های ورزشی طوری طراحی می شوند که باعث گردش هوا و در نتیجه خنک شدن می شوند. به این سیستم طراحی اصطلاحاً کلیماکول(Climacool)  می گویند.

تیشرت نخی

برای ورزش هایی که تحرک کم تری دارند و یا برای افراد عادی، تیشرت های نخی می تواند گزینه مناسبی باشد. از ویژگی های مثبت آن این است که نسبت به لباس های معمولی دیرتر عرق می کنند و تا حدودی خنک تر هستند ولی ضعف هایی هم دارند از جمله اینکه سریع خیس می شوند  و بهتر است در ورزش های آبی از آن ها استفاده نشود و همچنین موقع عرق کردن مقداری سنگین می شوند و وزن این تیشرت های نخی نسبت به تیشرت های پلی استر بیشتر است.

هر کدام از لباس های نخی یا پلی استر در جای مناسب خود استفاده می شود و بسته به نوع فعالیت می توان یکی از آن دو را پوشید. برای لباس های ورزش های تیمی مثل فوتبال یا ورزش های تیمی پرتحرک دیگر پلی استر گزینه مناسب تری است و برای فعالیت های عادی و روزمره و ورزش های کم تحرک تر ، تیشرت های نخی گزینه مناسبی می تواند باشد.

تیشرت ورزشی با پارچه ملانژ:

معمولا پارچه های ملانژ از حدود 40 درصد پلی استر و 60 درصد نخ پنبه ترکیب شده اند. و در این نوع پارچه ها از الیاف طبیعی و مصنوعی هردو استفاده می شود و بسته به مقدار استفاده از این الیاف ها قیمت های مختلفی دارند.

این نوع پارچه ها معمولا جز پارچه های ارزان قیمت محسوب می شوند و اگر کسی قصد خرید لباس تیم های باشگاهی ارزان و یا لباس تیم ملی ارزان را داشته باشد گزینه مناسبی هستند. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که هرچه پارچه براق تر نشان دهد یعنی الیاف مصنوعی بیشتری در آن بکار رفته و قیمت کمتری دارد.

 

لباس ورزشی با جنس پارچه اسپان:

این نوع پارچه از الیاف پروپیلن تولید می شوند و معمولا در محصولات و لباس های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند. پارچه اسپان جز پارچه های ارزان قیمت به شمار می رود.

لباس ورزشی پارچه فلامنت:

این پارچه از الیاف مصنوعی تولید می شود و جز کم قیمت ترین پارچه ها بحساب می آید. تولید کننده های زیادی بخاطر استقامت بالا وبراق بودن و از همه مهمتر قیمت پایین، از پارچه های فلامنت در محصولات خودشان استفاده می کنند.

 

 معروفترین برندهای لباس های فوتبال

تیشرت ورزشی آديداس (Adidas)

تیشرت ورزشی آدیداس

آدیداس یک شرکت آلمانی تولید کننده لوازم ورزشی است که توسط آدولف داسلر(Adolf (Adi) Dassler) در سال 1948 بنیان نهاده شد. نام آدیداس از کلمه اول نام کوچک آدولف و سه حرف اول نام خانوادگی او گرفته شده است. در ابتدا آدولف به همراه برادرش رودلف(Rudolf Dassler) کسب و کار کوچک تولید کفش داشتند که با اختلافی که بینشان پیش آمد، ردولف جدا شد و شرکت رودا را تاسیس کرد که بعدها به پوما تغییر نام داد.

تیم های ملی طرف قرارداد با شرکت آدیداس در جام جهانی (2018): روسیه، مصر، اسپانیا، مراکش، آرژانتین، آلمان، مکزیک، سوئد، بلژیک، کلمبیا ، ژاپن و تیم ملی ایران.

تیم های باشگاهی اروپایی  مشهور فصل (2018-2019) طرف قرارداد با شرکت آدیداس: رئال مادرید، منچستر یونایتد، بایرن مونیخ، یوونتوس

 

لباس فوتبال تیم منچستر یونایتد لباس تیم فوتبال رئال مادرید لباس فوتبال تیم یوونتوس لباس باشگاه بایرن مونیخ

 

تیشرت ورزشی نایکی(NIKE)

لوگو شرکت نایک

نایکی یک شرکت آمریکایی تولید کننده لوازم ورزشی است که در سال 1964 با نام Blue Ribbon Sports(محصولات ورزشی روبان آبی) توسط بیل بورمن(Bill Bowerman) و فیل نایت(Phil Knight) آغاز به کار کرد و در سال 1971 به اسم Nike تغییر نام داد. این اسم از نام الهه پیروزی یونان برگرفته شده است. در ایران گاهی اوقات نایک هم تلفظ می شود.

تیم های ملی طرف قرارداد با شرکت آدیداس در جام جهانی (2018): عربستان سعودی، پرتغال، فرانسه، استرالیا، کرواسی، نیجریه، برزیل، کره جنوبی، انگلستان و لهستان.

تیم های باشگاهی اروپایی  مشهور فصل (2018-2019) طرف قرارداد با شرکت نایک: بارسلونا، چلسی، منچستر سیتی، اینتر میلان

لباس تیم منچستر سیتی لباس تیم بارسلونا تیشرت فوتبال تیم اینترمیلان لباس فوتبال تیم چلسی

 

پوما(Puma)

لوگو شرکت پوما

پوما یک شرکت آلمانی تولید کننده لوازم ورزشی است که در سال 1948 توسط رودلف داسلر(Rudolf Dassler) پایه گذاری شد. ابتدا نام این شرکت رودا بود و سپس به پوما تغییر نام داد. پوما نام جانوری از خانواده گربه سانان می باشد که سرعت بالایی دارد.

تیم های ملی طرف قرارداد با شرکت آدیداس در جام جهانی (2018): اوروگوئه و سویس

تیم های باشگاهی اروپایی  مشهور فصل (2018-2019) طرف قرارداد با شرکت نایک: آرسنال، آث میلان

لباس تیم آرسنال لباس تیم آث میلان

 

ادامه مطلب