دنبال چه سایزی هستید؟
مرتب سازی براساس

خرید و قیمت کفش بسکتبال

...

ورزش علاوه بر کمک به حفظ سلامت بدن، یک سرگرمی و فعالیت مفید به شمار می آید. هر ورزش قانون و شرایط خاص خود را دارد‌. مثلا برای ورزش بسکتبال باید لباس و کفش مخصوص داشته باشید و قوانین بازی را بدانید

نمایش بیشتر


صفحه 1 از 12


خرید و قیمت کفش بسکتبال

ورزش علاوه بر کمک به حفظ سلامت بدن، یک سرگرمی و فعالیت مفید به شمار می آید. هر ورزش قانون و شرایط خاص خود را دارد‌. مثلا برای ورزش بسکتبال باید لباس و کفش مخصوص داشته باشید و قوانین بازی را بدانید. اگر این مطلب را می خوانید قطعا به دنبال یک کفش بسکتبال مناسب هستید. این کفش ها مخصوص بازی بسکتبال طراحی شده اند‌. همان طور که می دانید بسکتبال یک ورزش تهاجمی است و این کفش ها می توانند علاوه بر راحتی، از پاهای بسکتبالیست نیز پشتیبانی کنند. بسکتبالیست ها به طور مداوم جهت خود را تغییر می دهند و با سرعت از انتهای زمین به سمت دیگر می دوند و این کفش ها برای حرکت راحت تر طراحی شده اند. در این مقاله می خواهیم انواع کفش های بسکتبال و عواملی که می تواند بر قیمت کفش بسکتبال تاثیر بگذارد را بررسی کنیم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

انواع کفش بسکتبال

۱.کفش های بسکتبال ساق بلند(ساقدار)

کفش بسکتبال ساق بلند، خرید و مقایسه

کتانی های ساقدار، سنگین ترین نوع کفش های بسکتبال هستند. این کفش ها حداکثر محافظت از مچ پا را ارائه می دهند و این مورد در قیمت کفش بسکتبال ساق بلند تاثیر دارد. این کفش ها تا حدودی از سرعت شما می کاهد. این مسئله می تواند حرکت شما را در مواقع بسیار حساس تحت تاثیر قرار دهد. ساق بلند این کفش ها برای افرادی که در بازی می پرند، عالی عمل می کند. کفش های ساقدار بسکتبال برای بازیکنانی که در موقعیت حمله قرار دارند و باید پرش مناسبی داشته باشند، بسیار مناسب است است. این کفش ها در عین سنگین وزن بودن، انعطاف بالایی دارند.

کفش های ساق کوتاه بسکتبال

کفش ورزشی درجه یک بسکتبال، کفشی است که درست تا مچ پای شما باشد‌. کفش های ساق کوتاه به بازیکن توانایی حرکت را می دهد. این بدان معنا است که حرکت شما را در سرعت بالا آسان تر می کند. این کفش ها برای کسانی که می خواهند سرعتی عمل کنند و بهتر بپرند، مناسب است. البته پرشی که با این کفش ها صورت می گیرد به قدرتمندی پرش های دیگر نیست. کفش های ساق کوتاه از مواد با دوام و با کیفیتی ساخته شده است که پاره نخواهد شد و زمان زیادی طول می کشد تا کفش دچار فرسودگی شود.

 

کفش های بدون ساق بسکتبال

این کفش جزو سبک ترین کفش های بسکتبال است که می توانید انتخاب کنید. این کفش ها به شما کمک می کند تا سرعتی عمل کنید و در مواقع حساس عملکرد خوبی را داشته باشید، اما این کفش شما را در پرش های بالا پشتیبانی نمی کند. این کفش حتی در زمین های خاکی نیز از عملکرد شما پشتیبانی می کند و می توان گفت که جزو یکی از بهترین انواع کفش های بسکتبال است. این کفش از چرم مصنوعی ساخته شده است و جنس مواد به کار رفته در آن در قیمت کفش بسکتبال بی ساق تاثیر گذار است.

کفش پرفورمنس

همه کفش های ورزشی با عملکرد های مخصوص به خود طراحی می شوند تا به بازیکنان کمک کنند تا بهترین عملکرد خود را در هر بازی ارائه دهند. هر بازیکن نقش متفاوتی دارد، بنابراین نیازهای آنها با یکدیگر متفاوت است. هر ورزشکار کفشی دارد که مخصوص نوع نقش آنها طراحی و ساخته شده است. این کفش های ورزشی طرح های مختلفی دارند که به بازیکنان کمک می کند تا بتواند عملکرد بهتری در زمین بازی داشته باشند. 

 

در هنگام خرید علاوه بر کیفیت به قیمت کفش بسکتبال نیز دقت کنید. تنوع قیمت این کفش های ورزشی بسیار زیاد است. با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم و سلیقه و نیازتان، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

کامل ترین راهنمای خرید کفش بسکتبال : بهترین کتانی های بسکتبال 2021

خرید و استفاده از کفش مناسب در بازی بسکتبال می تواند خیلی تاثیر گذار باشد. کفش های مخصوص بسکتبال می توانند از فشار های وارده در هنگام برش توپ(cutting)، پریدن(jumping)، دریبل(dribbling) و دویدن(running) که در هنگام بازی بسکتبال بر پا وارد می شوند جلوگیری کنند. بازیکن بسکتبال هر چقدر حرفه ای تر باشد به امکانات و حمایت های بیشتری نیاز دارد.

از آن جایی که خرید یک کفش مناسب بسکتبال به دلیل نبود اطلاعات کافی در فضای اینترنت به زبان فارسی برای کاربران ایرانی مقداری دشوار می باشد، ما در این مقاله سعی کردیم راهنمای کاملی را برای خرید کفش بسکتبال برای شما دوستان عزیز فراهم نماییم.

انواع کفش بسکتبال

انواع کفش بسکتبال

 1. کفش کتانی بسکتبال ساق بلند(High Tops):

  کفش های ساق بلند کل مچ و قوزک پا را می پوشانند. همچنین ساق های بلند کفش به بازیکن احساس امنیت و اطمینان بیشتری در کفش می دهد.

 2. کفش کتانی بسکتبال ساق متوسط(Mid Tops):

  ساق این نوع کفش ها از کفش های بسکتبال ساق بلند مقداری کوتاه تر است. اکثر کفش های بسکتبال مدرن ساق متوسط می باشند. محبوبیت کفش های بسکتبال ساق متوسط بیشتر به خاطر محدودیت کمتر آن ها نسبت به کفش های ساق بلند و استفاده از مواد کمتر در ساخت آن ها می باشد که اینکار باعث سبکتر شدن آن ها نسبت به کفش های بسکتبال ساق بلند می شود.

 3. کفش کتانی بسکتبال ساق کوتاه(Low Tops):

  ارتفاع این کفش ها به اندازه کفش های رانینگ می باشد با این تفاوت که تمام ویژگی های مورد نیاز برای بازی بسکتبال را نیز دارا می باشد. ساق این کفش ها مچ پا را به طور کامل نمی پوشاند و نسبت به دو نوع دیگر وزن کمتری دارد بنابراین مناسب بازیکنانی می باشد که تحرک زیادی دارند و نیاز به سرعت بالا دارند.

در هنگام خرید کفش بسکتبال می توانید بسته به سلیقه و نیاز خودتان مناسبترین نوع کفش را انتخاب نمایید.

جنس کفش بسکتبال

امروزه کفش های بسکتبال به منظور راحتی و سبکی و دوام بیشتر برای استفاده بازیکنان، از انواع مختلف مواد تولید می شوند. از جمله مواد به کار رفته در رویه کفش های بسکتبال:

کفش های پارچه ای(Woven Textile):

این نوع کفش ها شامل نخ های بافته شده بسیار محکمی هستند که باعث سبکتر شدن وزن کفش و تهویه بهتر هوا در آن می شوند. امروزه این جنس از کفش ها جز مدرن ترین و گران ترین کفش های بسکتبال در بازار می باشند. کفش های پارچه ای انعطاف بالایی دارند ولی نسبت به جنس های دیگر کفش از دوام کمتری برخوردارند.

این جنس از کفش ها در برندهای معروف نام های مختلفی دارند از جمله: Flyknit(Nike) ، PrimeKnit(Adidas) و  Threadbourne(Under Armour).

کفش کتانی های بسکتبال چرم(Leather):
چرم در گذشته جز مواد اصلی و اولیه در تولید کفش های بسکتبال بود ولی به دلیل هزینه بالا و وزن زیاد آن تولید کنندگان کفش بسکتبال برای تولید کفش به دنبال مواد اولیه ای رفتند که هم سبکتر باشد و هم ارزان تر تمام شود. با این حال گاهی اوقات در بعضی از قسمت های کفش تولید کنندگان از چرم نیز استفاده می کنند.

کفش بسکتبالی پلی استر/مشبک(Woven Poly/Mesh):
اکثر کفش های بسکتبال از این ماده ساخته می شوند. رویه این کفش ها به صورت مشبک است که به تهویه مناسب هوا در کفش کمک بسیار زیادی می کند.

کفش کتانی پلاستیکی(Plastics):

مواد پلاستیکی جز ارزانترین مواد استفاده شده برای تولید کفش بسکتبال می باشند و معمولا در رویه کفش های ارزان قیمت بسکتبال از این ماده استفاده می شود.

در هنگام خرید کفش بسکتبال می توانید با توجه به قیمت، دوام و وزن جنس های مختلف، کفش مناسبی را برای خودتان انتخاب نمایید.

 

بالشتک زیره کفش بسکتبال(Cushion)

تعداد بیشماری بالشتک زیره کفش در انواع مختلفی وجود دارد به گونه ای که هرکدام از تولید کنندگان کفش بسکتبال بالشتک مخصوص خود را دارند. بعضی کوشن ها کوتاه هستند و بعضی بلند به طوری که باعث می شوند پا از سطح زمین فاصله بگیرد.

چند نمونه از انواع بالشتک یا همان کوشن کفش بسکتبال

کیسه هوا(Air bag):
این نوع کوشن یک غلاف از هوای فشرده است که در زیر پا قرار گرفته تا به پریدن و انعطاف پذیری بازیکن کمک کند. از جمله نمونه های آن Nike Air و Nike’s Zoom .

 

فوم اختصاصی(Proprietary foam):

این سیستم کوشن ترکیبی هست از فوم های مختلفی که هر شرکت تولید کننده کفش بسکتبال با فرمول اختصاصی خودش آن را تولید می کند. از جمله نمونه های آن Adidas Boost و Nike’s Lunar.

پلی اورتان(Polyurethane):

این کوشن زیاد استفاده نمی شود ولی هنوز در بعضی کفش های ارزان قیمت یافت می شود. این فوم از پلاستیک گرفته شده که نسبت به فوم های مدرن تر دوام و راحتی کمتری دارد.

کفش بسکتبال بر اساس پست بازیکن

یکی از نکاتی که در هنگام خرید کفش بسکتبال باید به آن توجه کنید پست بازی شماست. با مطالعه این قسمت از مقاله می توانید با توجه به پستی که در آن بازی می کنید مناسبترین کفش بسکتبال را انتخاب نمایید.

گارد رأس(Point guard):

این پست به سرعت بالا و حرکت های طولی و عرضی زیادی نیاز دارد. گارد رأس ها بیشتر وقت بازی در حال دویدن هستند و پرش کمتری دارند بنابراین کوشن زیر کفش مورد استفاده بازیکنان این پست از ضخامت کمتری برخوردار است.

گارد شوتیست یا گارد دوم(Shooting Guard):

این پست خیلی سریع و پر جنب و جوش می باشد. یکی از وظایف این بازیکنان پرتاب های سه امتیازی می باشد بنابراین زیاد در هوا هستند!! به همین منظور باید کفشی با کوشن مناسب انتخاب کرد تا بتواند تعادل بازیکن را حفظ کند و پاسخگوی حرکت های سریع بازیکنان این پست نیز باشد.

فوروارد کوچک یا سرعتی(Small Forward):

فوروارد های سرعتی معمولا از گاردهای شوتیست بلندتر هستند و تقریبا کفشی با ویژگی همان ها نیاز دارند. علاوه بر این ها فوروارد های سرعتی به خاطر بلاک کردن شوت ها و یا بدست آوردن ریباند بر روی تور نیاز به کفش هایی دارند که به پرش آن ها کمک کند.

فوروارد قدرتی(Power Forward):

در این پست معمولا بلند قد ترین و قدرتمند ترین فوروارد بازی می کند. بنابراین به کفش محکمی نیاز دارد. این بازیکنان معمولا کفش های ساق متوسط یا ساق بلند را ترجیح می دهند.

سانتر(Center):

سانترها بلند قدترین بازیکن درون زمین هستند و قلب تیم می باشند و تیم را با هم جمع می کنند. کفش این بازیکنان نیاز به انعطاف پذیری بالایی دارد.

برند های معروف کفش بسکتبال

برندهای زیادی وجود دارند که کفش بسکتبال تولید می کنند. و همین امر ممکن است باعث سخت شدن انتخاب شما در خرید کفش بسکتبال شود. در این قسمت مقاله با ما همراه باشید تا معروفترین برندهای تولید کننده کفش بسکتبال را به شما معرفی کنیم.

کفشهای بسکتبال نایکی(Nike):

 

بزرگترین تولید کننده لوازم ورزشی در دنیا همچنین بزرگترین تولید کننده کفش های بسکتبال نیز می باشد. برند جردن(Jordan) نیز زیر مجموعه نایکی محسوب می شود.لوگو شرکت نایک

 

 

 

کفش های نایکی تنوع فراوانی دارند و برای هر پست از بازی شما  انتخاب های فراوانی دارید.  از جمله تکنولوژی های به کار رفته در کفش های بسکتبال نایکی می توان از Zoom Air، Air Max، Lunarlon foam، React foam و Phylon نام برد.

بازیکنان زیادی در لیگ معروف NBA با شرکت نایکی قرارداد دارند و کفش های این شرکت را در طول فصل بازی ها می پوشند.

کفش  بسکتبال آدیداس(Adidas):

تیشرت ورزشی آدیداس

دومین برند معروف تولید کننده کفش های بسکتبال شرکت آدیداس می باشد. این شرکت در کفش های خود از تکنولوژی های Boost foams، Bounce foam و Cloudfoam استفاده می کند. شرکت آدیداس نسبت به نایکی با بازیکنان حرفه ای کمتری در NBA قرار داد بسته است.

 

 

کفش بسکتبال آندرآرمور(Under Armour):

لوگو شرکت اندرامور

این برند قدمت کمتری در تولید کفش های بسکتبال نسبت به برندهای بزرگ نایکی و آدیداس دارد. کفش های بسکتبال آندرآرمور دارای تکنولوژی Hovr، Charged و Micro G foam می باشد. و همچنین تعداد کمی از بازیکنان NBA با این برند قرارداد دارند.

 

 

 

برند های کوچکتر کفش بسکتبال

علاوه بر برندهای معرفی شده در بالا ، برند های دیگری هم هستند که کفش بسکتبال تولید می کنند از جمله:

 • Peak
 • Anta
 • Li-ning
 • Crossover Culture

بهترین کفش های بسکتبال سال 2020

در این قسمت از مقاله سعی داریم بهترین کفش های بسکتبال در سال 2020را به شما دوستان عزیز معرفی کنیم تا بیشتر با انواع برندها و کفش های تولید شده بسکتبال آشنا شوید.

 

نایک لبرون سولجر 12(Nike LeBron Soldier XII)

نایک لبرون سولجر 12(Nike LeBron Soldier XII)

 

این کفش با داشتن چهار بندی که روی آن قرار گرفته پای شما را محکم در کفش نگه میدارد. کفش لبرون سولجر 12 دارای سیستم کوشنینگ زوم ایر(Zoom Air) می باشد که باعث می شود تا در آن احساس راحتی کنید و فرودهای نرمی داشته باشید.

نایک کایری 4(4 Nike Kyrie)

نایک کایری 4(4 Nike Kyrie)

 

بدون شک یکی از سریعترین و خلاقترین بازیکنان گارد در NBA کایری ایروینگ(Kyrie Irving)، به کفشی نیاز دارد که بتواند پاسخگوی کراس اوورهای سریع و نمایشی او باشد. کفش نایک کایری 4 با دارا بودن فوم سبک به همراه سیستم کوشنینگ زوم ایر می تواند این شرایط را برای بازیکنانی با این قابلیت ها فراهم کند.

 

نایک هایپر دانک 10 (Nike Hyperdunk X)

نایک هایپر دانک 10 (Nike Hyperdunk X)

 

کفش بسکتبال نایک هایپر دانک  از ظاهر زیبایی برخوردار است و با داشتن کوشن زوم ایر و رویه سبک، می تواند در شرایط سخت بازی و در بازی های طولانی مدت به شما کمک کند.

 

جردن وای نات زرو (Jordan Why Not Zer0.1 Low )

جردن وای نات زرو (Jordan Why Not Zer0.1 Low )

این کفش همانند کفش های دیگر نایک دارای تکنولوژی زوم ایر می باشد،کفش بسکتبال نایک جردن وای نات به  گونه ای طراحی شده است که شرایط مناسب و راحتی را در هنگام بازی برای شما فراهم می کند.

 

آدیداس پرو بانس (adidas Pro Bounce)

آدیداس پرو بانس (adidas Pro Bounce)

 

این کفش شرکت آدیداس دارای یک تیغه براق و طراحی مناسبی است که دارای قابلیت های چندمنظوره می باشد. و با تکنولوژی های به کار رفته در آن به جابجایی و کنترل بازیکنان کمک زیادی می کند.

 

آندر آرمور هاور هاوک (Under Armour Hovr Havoc)

آندر آرمور هاور هاوک (Under Armour Hovr Havoc)

 

کوشن های با تکنولوژی هاور به کار رفته در کفش های آندر آرمور، ساخته شده از فوم های پیشرفته ای هستند که در گذشته فقط در کفش های رانینگ استفاده می شدند. این فوم های پیشرفته برای بازیکنان شرایط راحت را فراهم میکنند و بازگشت انرژی خوبی دارند.

نایک زوم شیفت 2 (2 Nike Zoom Shift)

نایک زوم شیفت 2 (2 Nike Zoom Shift)

نایک در این کفش بسکتبال نیز از کوشنینگ زوم ایر استفاده کرده است و همچنین استفاده از رویه پارچه ای در طراحی آن باعث سبک تر شدن کفش شده است.

ادامه مطلب