مرتب سازی براساس

خرید راکت تنیس اصل از اسپرت با ما

 

راکت تنیس هم برای ورزشکاران حرفه‌ای رشته تنیس و هم برای افرادی که به صورت تفریحی این ورزش را انجام می‌دهند، وسیله مهمی به شمار می‌رود. ساخته شدن اصولی این محصول می‌تواند در نتیجه‌ای که از استفاده کردن از آن می‌گیرید، بسیار کارساز باشد. در ادامه در خصوص خرید راکت تنیس<

ادامه مطلب


نکات مهم برای خرید راکت تنیس

 

در هنگام خرید راکت تنیس لازم است به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. این نکات را اگر رعایت کنید، می‌توانید محصول مناسبی با توجه به ویژگی‌های مهارتی و جسمی خود انتخاب کرده و به راحتی بازی تنیس را انجام دهید. 

 

جنس راکت

 

اولین چیزی که همواره در هنگام خرید این محصولات مورد توجه قرار می‌گیرد، مربوط به جنس و متریال سازنده آن‌ها می‌شود. تا چندین سال پیش تمامی راکت‌های تنیس چه در سطح مبتدی و چه در سطح آماتور از چوب ساخته می‌شدند. این در حالی است که هم‌زمان با پیشرفت‌ها و تغییرات به روز پیدا کرده در تمامی زمینه‌های دیگر، جنس محصولات نیز دچار تغییر شده است. امروزه دسته‌های تنیس را از متریال‌هایی همچون آلومینیوم، تیتانیوم، استیل و گرافیت می‌سازند. 

 

متریال‌های آلومینیومی دارای قیمت‌های پایین‌تری نسبت به دیگر موارد بوده و استحکام بالاتری دارند. این دو مورد سبب می‌شود که خریداری آن‌ها همچنان با استقبال روبرو شود. با این وجود، این محصولات وزن پایینی دارند و نمی‌توانند ارتعاش‌های ناشی از ضربات توپ را به خوبی دریافت کنند. همین موضوع ضعف این نوع از راکت‌ها نسبت به جنس‌های گرافیتی است و سبب می‌شود تا تنیس بازان ماهر به سراغ آن‌ها نروند. امروزه نوع گرافیتی از هر جهت گزینه بهتری به حساب می‌آیند و به همین دلیل نیز خرید آن‌ها صحیح‌تر است. 

اگر می خواهید راکت پینگ پنگ بخرید به شما پیشنهاد می کنیم بخ صفحه خرید راکت پینگ پنگ مراجعه کنید.

 

اندازه صفحه راکت

 

صفحه همان قسمت بیضی شکل بالای محصول است. این قسمت می‌تواند در ۳ اندازه کوچک، متوسط و بزرگ دیده شود. راکت‌هایی که بزرگ‌تر هستند، معمولاً برای بازیکنان مبتدی و محصولاتی که در اندازه‌های کوچک و متوسط تولید می‌شوند نیز برای تمامی بازیکنان گزینه بهتری به حساب می‌آیند. 

 

طول راکت تنیس

 

طول راکت در واقع به فاصله بین سر تا انتهای دسته گفته می‌شود. راکت‌های بازیکنان بزرگسال بین ۲۷ تا ۲۹ اینچ است، اما اگر به دنبال خرید این محصول باشید، متوجه می‌شوید که اغلب آن‌ها دارای طول ۲۷ اینچ هستند. هر قدر طول بیشتر باشد، استفاده کردن از آن راحت‌تر بوده و بیشتر می‌توانید توپ‌هایی که در فواصل دور هستند را کنترل کنید. اما به همان میزان که طول راکت بیشتر می‌شود، وزن آن نیز باید سبک‌تر شود تا فرد امکان کنترل کردن آن را داشته باشد. 

 

ضخامت فریم راکت

 

ضخامت فریم راکت مورد مهم بعدی است که در این محصول اهمیت دارد. هرقدر ضخامت فریم و قاب کلی محصول بیشتر باشد، در برابر ضربات وارد شده، دیرتر دفرمه می‌شود و همین مسأله می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد. راکت‌هایی با فریم ضخیم‌تر قدرت بیشتری را تولید می‌کنند. دسته‌های کنترلی ۲۲ میلی‌متر، نوع تعادلی بین ۲۳ تا ۲۷ میلی‌متر و نوع قدرتی ۲۸ میلی‌متر ضخامت دارند. محصولات کنترلی بهترین توصیه برای افراد آماتور محسوب می‌شوند. 

اگر می خواهید مدل های راکت بدمینتون را مشاهده کنید به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه فروشگاه خرید راکت بدمینتون مراجعه کنید.

 

وزن راکت

 

وزن راکت شاید اولین مؤلفه‌ای باشد که یک فرد در زمان خرید به صورت کاملاً ناخودآگاه به آن توجه می‌کند. معمولاً محصولات سبک‌تر می‌توانند قدرت مانور بیشتری داشته باشند. این در حالی است که نوع سنگین‌تر قدرت بیشتری را تولید می‌کنند. راکت‌های سبک‌تر به بازیکنان آماتور و محصولات سنگین و نیمه سنگین به بازیکنان نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود. 

 

معمولاً برای انتخاب وزن راکت باید جثه و توان بازیکن نیز مورد توجه باشد. به طور عمومی خانم‌ها بهتر است دسته‌هایی با وزن ۲۵۵ تا ۲۸۵ گرم و آقایان محصولاتی با وزن ۲۸۰ تا ۳۱۰ گرم را انتخاب کنند. 

 

وزن سوئینگ

 

این اصطلاح فقط مختص همین موضوع بوده و بهتر است که آن را بلد باشید. وزن سوئینگ در واقع به معیاری گفته می‌شود که بین صفر تا هزار است. هرقدر این عدد بالاتر باشد، سوئینگ کردن با راکت سخت‌تر خواهد بود و نمی‌توانید به سرعت وضعیت آن را تغییر دهید. معمولاً محصولاتی که مناسب باشند، سوئینگی بین ۲۸۰ تا ۳۵۰ دارند.  سوئینگ پایین‌تر سبب می‌شود تا با سرعت بیشتری بتوانید دسته را تغییر جهت دهید و سوئینگ بالاتر نیز باعث می‌شود تا بتوانید با راکت مورد نظر، قدرت بیشتری را تولید کنید. اگر محصول مورد نظر شما عدد سوئینگی بین ۲۸۰ تا ۳۵۰ داشته باشد، هر دو این مزیت‌ها را با هم خواهد داشت. 

 

جنس زه راکت تنیس

 

هنگام خرید راکت تنیس جنس زه راکت تنیس نیز اهمیت زیادی دارد. این متریال می‌تواند از نایلون، پلی اورتان، گات و یا پلی استر تهیه شود. زه نایلونی قیمت پایینی دارد، مدت زمان طولانی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و کشش خود را در طول زمان به خوبی حفظ می‌کند. از سوی دیگر این نوع از زه خشک بوده و شوک ناشی از ضربات را نمی‌تواند به خوبی جذب کند. 

 

زه‌های پلی اورتان هم انعطاف و هم قدرت خوبی را در کنار یکدیگر دارند. این نوع از زه‌ها قیمت بالاتری داشته، اما هم‌زمان نیز می‌توانند قدرت کنترلی زیادی را به بازیکن بدهند. دسته بعدی زه‌هایی هستند که از گات و یا روده طبیعی حیوانات درست شده‌اند. روده گاو برای ساخت این نوع از زه‌ها استفاده می‌شود. امروزه زه‌های گات از ترکیب گات برای زه فرعی و پلی استر برای زه اصلی ساخته می‌شوند. معمولاً افرادی که دارای مصدومیت‌هایی در قسمت آرنج و بازو هستند، می‌توانند این نوع از زه‌ها را تهیه نمایند. 

 

زه‌های پلی استر دسته پایانی است که هم قدرت راکت‌ها را کم می‌کنند و هم آن که کشش خود را به سرعت از دست می‌دهند. به همین خاطر نیز توصیه می‌شود تا اگر قرار است از این نوع زه‌ها استفاده کنید، حتماً جزء بازیکنان ماهر و حرفه‌ای تنیس باشید. 

اگر می خواهید مدل های راکت اسکواش را ببینید به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه فروشگاه خرید راکت اسکواش مراجعه کیند. 

 

خرید راکت تنیس اصل

 

این روز‌ها به دلیل هرج و مرج بازار، افراد زیادی نمی‌توانند به محصول اصل و اورجینال دست یابند. برای اینکه شما هم از بازی با یک راکت تنیس اصل لذت ببرید، بهتر است نکات خرید راکت تنیس را رعایت کنید و به یک مجموعه معتبر مراجعه نمایید.  شما در فروشگاه آنلاین اسپورت با ما می‌توانید باکیفیت‌ترین محصولات را مشاهده کنید و با توجه به سلیقه نمونه خاصی را انتخاب کنید. برای کسب اطلاع از قیمت راکت تنیس و جزئیات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌های مندرج در سایت با ما در تماس باشید. 

 

کلام پایانی

 

ویژگی‌های مربوط به انواع راکت تنیس حرفه‌ای و آماتور را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. این ویژگی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا راکت‌های بسیار مناسبی را خریداری کنید و در زمان انجام بازی تنیس به خوبی از آن‌ها لذت ببرید. فروشگاه‌های متعددی نیز برای فروش این محصول وجود دارند، اما باید از فروشگاه‌هایی خرید خود را انجام دهید که هم از بابت کیفیت محصولات خیالتان راحت باشد و هم آن که کالا‌های مورد نظر شما دارای ضمانت نامه‌های معتبری باشند. 

ادامه مطلب