مرتب سازی براساس

خرید بادگیر از فروشگاه اسپرت با ما

 

ورزشکاران برای انجام ورزش‌های مختلف به ابزار و تجهیزات متفاوتی نیازمند هستند. یکی از این تجهیزات مورد نیاز برای انجام دادن ورزش انتخاب لباس مناسب می‌باشد.

لباسی که طبق استادارد‌های مشخص شده باشد و ورزش کردن را برای شما سخت نکند. لباس ورزشی انواع مختلفی دارد و از جمله این انواع می‌توان به بادگیر ورزشی اشاره کرد.

ادامه مطلب

صفحه 1 از 1


لباسی که اخیراً در بین ورزشکاران محبوبیت زیادی پیدا کرده و کاربرد‌های زیادی دارد. در توضیح خصوصیات ظاهری بادگیر باید گفت که از نظر ظاهری در مقایسه با ژاکت‌های ضد آب کوچک‌تر و سبک‌تر است. این موضوع سبب شده تا برای استفاده در کوهپیمایی و پیاده روی مناسب باشد. از این نوع لباس ورزشی بیشتر در مکان‌های سرد و همچنین در فصول سرد استفاده می‌شود زیرا همانند یک عایق عمل کرده و از فرد در برابر باد و باران محافظت می‌کند.

لباس بادگیر تنوع بالایی دارد و از جمله بادگیر‌های ورزشی می‌توان به انواع ژاکت بادگیر، شلوار بادگیر و سرهمی بادگیر اشاره کرد. به منظور طراحی و دوخت رویه‌ی بادگیر از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود که این مورد خود سبب مزایای زیادی در استفاده از بادگیر می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا به توضیح بیشتر در خصوص بادگیر ورزشی مردانه بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما همراه باشید. 

 

انواع مدل بادگیر ورزشی

 

هدف اصلی طراحی بادگیر ورزشی محافظت از ورزشکاران در برابر شرایط نا مساعد محیطی نظیر باد و باران است. به همین دلیل یک گزینه بسیار مناسب برای طبیعت گردی، پیاده روی و کوهنوردی محسوب می‌شود. برای تولید بادگیر ورزشی بیشتر از الیاف مصنوعی ضد آب استفاده می‌شود و در نتیجه بادگیر یک لباس ضد آب محسوب شده و دارای قابلیت محافظت در برابر نفوذ آب و باران است. بادگیر انواع مختلفی دارد که بادگیر سبک یکی از انواع آن می‌باشد. همانگونه که از نام این لباس واضح است سبک بودن ویژگی اصلی این مدل بادگیر است. وزن کم و حجم کم این مدل سبب شده تا جای کمی را اشغال کند.

به طور معمول برای دوخت بادگیر از دو لایه استفاده می‌شود. یک لایه به عنوان رویی و لایه دیگر آستر زیزین آن. در بادگیر‌های سبک به هدف کاهش وزن تنها پارچه رویی وجود دارد و در این مدل از لایه زیرین استفاده نمی‌شود. بادگیر سبک بیشتر مناسب برای استفاده در بهار و پاییز است. کاربرد بادگیر سبک هم بسیار زیاد بوده و برای انجام ورزش‌های مختلف کاربرد دارد. بادگیر‌های سبک به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دارای منافذی به منظور گردش هوا هستند. برای اطلاع از قیمت و مدل های لباس بسکتبال به صفحه خرید لباس بسکتبال مراجعه کنید.

 


مدل دیگر بادگیر، بادگیر‌های پلی استر هست. این مدل از بادگیر‌ها در مقایسه با دیگر انواع گرم‌تر بوده و علت آن هم استفاده از لایه زیرین در طراحی و دوخت این مدل بادگیر است. نکته برتری که در مورد بادگیر پلی استر وجود دارد این است که برخلاف دیگر مدل‌های بادگیر سر و صدا ایجاد نمی‌کنند. این ویژگی سبب شده تا بادگیر پلی استر بهترین گزینه برای افرادی باشد که با صدای خش و خش بادگیر مشکل دارند. بادگیر پلی استر در برابر چروک و کشیدگی نیز مقاومت داشته و به راحتی دچار خم شدگی نمی‌شود. این مدل بادگیر در برابر رطوبت نیز مقاوم بوده و در مجموع یک لباس نرم و لطیف محسوب می‌شود. پلی استر پنبه در حین انجام فعالیت‌های ورزشی از تعریق جلوگیری کرده و در مجموع یک بادگیر مقاوم با طول عمر بالا محسوب می‌شود. 

ست تن پوش و شلوار بادگیر هم یکی دیگر از انواع بادگیر ورزشی مردانه است. خرید بادگیر این مدل بیشتر به ورزشکاران پیشنهاد می‌شود تا علاوه بر تن پوش، بتوانند از شلوار بادگیر متناسب نیز استفاده کنند. تن پوش و شلوار بادگیر یک گزینه بسیار مناسب برای پیاده روی است و مدل‌های گرمتر این ست هم می‌تواند یک لباس ورزشی ایده ال برای کوهنوردان محسوب شود. برای اطلاع از قیمت شلوار های ورزشی و انواع آن به صفحه خرید شلوار ورزشی مراجعه کنید.

 

نکات مهم قبل از خرید بادگیر ورزشی

 

قبل از خرید بادگیر بهتر است اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای این لباس ورزشی کسب کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن سبک و مقاوم بودن بادگیر است. پوشیدن بادگیر سبب می‌شود تا اگر در فصول سرد سال در محیط باز ورزش می‌کنید از عوامل محیطی نظیر باد و باران در امان باشید. ویژگی دیگر بادگیر مقاومت آن در برابر چروک شدن است. در مجموع بادگیر یک لباس با دوام و مقاوم محسوب می‌شود و با رعایت نکات مربوط به نگهداری لباس می‌توانید برای مدت طولانی از لباس بادگیر استفاده کنید. بادگیر قابلیت شستشو دارد و در صورت نیاز می‌توانید این لباس را بشورید. برخی از پارچه‌های استفاده شده برای دوخت بادگیر سبب می‌شود تا هنگام راه رفتن بادگیر سر و صدا ایجاد کند. با انتخاب الیاف مخصوص این مشکل هم قابل حل شدن است. برای اطلاع از قیمت های پوشاک زمستانی به صفحه خرید پوشاک زمستانی مراجعه کنید.

 


بادگیر یک مدل لباس ورزشی دارای قابلیت تنفس است، به این معنا که دارای قابلیتی است که هوا در آن جریان پیدا می‌کند. انجام فعالیت‌های ورزشی سبب افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود و افزایش سوخت و ساز بدن هم به معنای تعریق بیشتر در طول مدت زمان انجام ورزش است. به این ترتیب قابلیت تنفس بادگیر تا حد زیادی از تعریق جلوگیری می‌کند. بادگیر یک لباس ضد آب محسوب می‌شود. که تا حد زیادی در برابر نفوذ آب مقاوم می‌باشد. در نتیجه می‌توان از بادگیر در شرایط اب و هوای نامساعد به ویژه باران و برف استفاده کرد. 

 

سخن پایانی

 

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد بادگیر ورزشی پرداختیم. دانستید که خرید بادگیر ورزشی یک اولویت برای ورزشکاران است. البته توجه داشته باشید که خرید بادگیر ورزشی تنها مختص به ورزشکاران حرفه‌ ای نمی‌شود، دیگر افراد برای انجام فعالیت‌هایی نظیر پیاده روی می‌توانند از آن استفاده کنند. در خصوص قیمت بادگیر ورزشی هم لازم به توضیح می‌باشد که قیمت بادگیر ورزشی تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله جنس استفاده شده برای دوخت آن قرار دارد. 

ادامه مطلب