دنبال چه سایزی هستید؟
مرتب سازی براساس

کفش فوتبال آدیداس از اسپرت با ما

 

برند آدیداس از بهترین و پرطرفدارترین برند‌های تولید‌کننده محصولات ورزشی ازجمله کفش فوتبال است. این برند تنوع بسیار بالایی از انواع کفش‌های ورزشی تولید می‌کند. انتخاب میان مدل‌های متنوع آن گاهی سخت و دشوار می‌شود. در ادامه به بررسی نکات مهم در انتخاب و خرید کفش فوتبال آدیداس می‌پردازیم تا هنگام خرید بهتر

ادامه مطلب

صفحه 1 از 3


نکات خرید کفش فوتبال آدیداس

 

نکات مختلفی برای خرید کفش فوتبال وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 
 

نوع زمین بازی را مشخص کنید

 

معمولاًهر فعالیت ورزشی در محیطی متناسب با خود انجام می‌شود. مثلاً ورزش فوتبال گاهی در زمین چمن طبیعی ویا مصنوعی، یا حتی درون سالن و ... برگزارمی‌شود.... انتخاب کفش برای هر یک از این محیط متفاوت است و برای راحتی در بازی کردن و جلوگیری از آسیب رسیدن به بدن باید مناسب‌ترین کفش انتخاب شود. به مجیطی که بازی فوتبال در آن انجام می‌گردد اصطلاحاً زمین فوتبال گفته می‌شود. در ادامه به بررسی کفش مناسب برای هر زمین می‌پردازیم.

  •  زمین سفت: زمین سفت چمن طبیعی است که زیربنای بسیار سخت و محکمی دارد و بیشتر زمین‌های فوتبال از این نوع زمین هستند. کفش مناسب این نوع زمین باید به صورتی باشد که به راحتی و به اندازه کافی در چمن نفوذ کند. به ین صورت کشش و چسبندگی لازم را ارائه می‌دهد. این نوع کفش‌های مخصوصا برای فوتبالیست‌های تازه کار مناسب هستند. 
  • زمین نرم: چمن طبیعی با زیربنای نرم است که آبیاری و مراقبت زیادی از آن صورت گرفته است. کفش مناسب این چمن نیز باید دارای می‌خ‌های مناسب بوده تا چسبندگی لازم را داشته و به راحتی در زمین نفوذ کند. این نوع کفش برای هیچ زمین دیگری مناسب نیست و باعث آسیب دیدن پا‌ها می‌شود. 
  • چمن مصنوعی: این نوع چمن به صورت شبیه‌سازی شده در آزمایشگاه و مشابه چمن طبیعی تولید می‌شود. البته به دلیل معایبی که دارد معمولاً کمتر از آن استفاده می‌شود. کفش مناسب این چمن باید دارای زیره‌ای مناسب با می‌خ‌های بسیار زیادی باشد تا به توزیع وزن شما در پا‌ها کمک کند. به این صورت میزان فشار کمتری هنگام بازی به فرد وارد می‌شود. می‌خ‌های این نوع کفش گرد و کوتاه‌تر هستند و نباید زیاد در چمن فرو روند. 
  •  زمین‌ های سالن، بدون چمن: سالن‌ها کاملاً از چمن متفاوت هستند و برای بازی کفش‌های کاملاً متفاوتی نسبت به مدل‌های گفته شده استفاده می‌شود. زیر این کفش می‌خ‌هایی لاستیکی وجود دارد که چسبندگی بالایی در کف کفش ایجاد می‌کنند. با پوشیدن این کفش‌ها و ورزش بر روی سطح داخل سالن، نرمی خاصی را حس کرده و تصور می‌کنید بر روی چمن ورزش می‌کنید. 

 

هدف از خرید کفش را مشخص کنید

 

پس از مشخص نمودن زمین باید هدف خود را از خرید کفش مشخص کنید. هر فرد ممکن است اولویت‌های مختلفی برای خرید کفش نسبت به دیگران داشته باشد. کفش‌ها متناسب با احساسی که هنگام پوشیدن آن‌ها دارید به چند دسته کفش راحتی، کفش کنترلی، کفش سرعتی و کفش مهارتی تقسیم می‌شوند. 

 

 

  • کفش‌های راحتی برای افرادی مناسبند که دوست دارند هنگام پوشیدن و استفاده از آن‌ها احساس راحتی و نرمی داشته باشند. رویه آن‌ها از جنس‌های مختلف و راحت تهیه شده و می‌خ‌های زیر معمولاً کمتر حالت تهاجمی دارند. 
  • کفش‌های کنترلی سطح چسبندگی بسیار بالایی دارند و فرد با پوشیدن آن‌ها کنترل زیادی بر روی ورزش و کار با توپ دارد. ترکیبی از می‌خ‌های گرد و تیغه‌ای نیز در کف کفش قرار گرفته است تا هنگام سرعت گرفتن از سر خوردن بازیکن جلوگیری شود. 
  • کفش سرعتی بسیار سبک با رویه‌ای کاملاً نازک است که هنگام پوشیدن آن احساس سبکی به شما دست داده و تصور می‌کنید پابرهنه هستید. می‌خ‌های آن نیز به صورت تهاجمی طراحی شده تا هنگام حرکت به خوبی شتاب بگیرید. 
  • کفش مهارتی که کفش چابک نیز به آن می‌گویند ترکیبی از تمام ویژگی‌های گفته شده یعنی راحتی، کنترل و سرعت است. احساس چسبندگی و نرمی خاصی به پا‌ها داده و فرد برای شوت زدن کنترل بسیار خوبی دارد. می‌خ‌های آن نیز ترکیبی از گرد و تیغه‌ای هستند. 

 

انتخاب رویه کفش

 

کفش فوتبال مردانه آدیداس در رویه‌های مختلف چرمی، بافتنی و مواد مصنوعی تهیه می‌شوند. رویه‌های چرم بسیار نرم و منحصر به فرد و کاملاً راحت و صاف هستند. چرم به راحتی کش آمده و فرم پا‌های شما را به خود می‌گیرد. اما نسبت به مدل‌های دیگر مراقبت بیشتری می‌خواهد و دوام کمتری دارد. 


رویه‌های بافتنی یا کشباف از مدل‌های بسیار مدرن و با دوام هستند. بافتنی در مقابل شرایط مختلف بیرونی تحت تأثیر قرار گرفته، به همین دلیل آن را با مواد سیلیکونی می‌پوشانند. بسیار سبک و راحت هستند و با پوشیدن آن‌ها حسی مانند پوشیدن جوراب به شما دست می‌دهد. اگر می خواهید محصولات کفش فوتسال را مشاهده کنید پیشنهاد می شود به صفحه فروشگاه خرید کفش فوتسال مراجعه کنید.


کفش‌های با رویه مواد مصنوعی نیز وجود دارند که دوام خوبی داشته و در عین حال بسیار سبک هستند. این کفش‌ها به نسبت سایر مدل‌ها پرفروش‌تر بوده و دوام بیشتری نسبت به چرم دارد. همچنین آب جذب نمی‌کنند و از کفش‌های چرم بسیار سبک‌تر هستند. کیفیت بالایی دارند و نیاز به مراقبت خاصی وجود ندارد. 

اگر به دنبال خرید کفش بسکتبال هستید به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه فروشگاه خرید کفش بسکتبال نایک مراجعه کنید.


قیمت کفش فوتبال آدیداس


قیمت کفش فوتبال آدیداس با توجه به موارد مختلفی تعیین می‌شود. بهتر است قبل از خرید و بررسی تمام موارد گفته شده، میزان بودجه را مشخص کنید تا بر اساس آن برای انتخاب کفش نهایی تصمیم‌گیری کنید. معمولاً کفش‌های آدیداس قیمت بالایی دارند و ورزشکاران حرفه‌ای از آن‌ها استفاده می‌کنند. البته نمونه‌های قیمت مناسب‌تر نیز در میان آن‌ها وجود دارد. برای دیدن محصولات کفش استوک فوتبال پیشنهاد می شود به صفحه فروشگاه استوک های فوتبال حرفه ای مراجعه کنید.


معمولاً آدیداس در مدل‌های مختلف سطح بالا و سطح پایین کفش‌های مختلفی را به بازار عرضه می‌کند. کفش‌های سطح بالا دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و قیمت بالاتری نیز دارند. از این نوع کفش‌ها ورزشکاران و بازیکنان حرفه‌ای استفاده می‌کنند. سطح پایین نیز دارای کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه‌ای است که تمام افراد و بازیکنان عادی نیز می‌توانند از آن‌ها انتخاب کنند. با توجه به میزان بودجه خود سعی کنید مناسب‌ترین و باکیفیت‌ترین کفش فوتبال آدیداس را خریداری کنید. 


هرگز کفش را به دلیلی شکل ظاهری، علاقه به بازیکن خاص و موارد اینچنین خریداری نکنید. کفش باید برای شما و محیطی که قصد دارید از آن استفاده کنید مناسب باشد تا در هنگام بازی کمترین آسیب به زانو، کمر و پاهاش شما وارد نشود. 
 

ادامه مطلب