مرتب سازی براساس

خرید راکت بدمینتون از اسپرت باما

 

راکت بدمینتون اصلی ترین و مهمترین وسیله این ورزش می باشد.راکت بدمنیتون معمولا از جنس چوبی ، فلزی (آلومینیوم ، استیل ) و فیبرکربن می باشند.

برای انجام ورزش بدمینتون هیچ چیز به اندازه راکت اهمیت ندارد، مهم نیست شما در چه سطحی بدمینتون بازی می‌کنید؛ برای بازی کردن به یک راکت بدمینتون نیاز دارید. افرادی که بدمینتون یا حتی تنیس بازی می‌کنند، اظهار  می کنند که راکت بدمینتون از عوامل اثرگزار بر برد ورزشکار محسوب می‌شود و در توانایی‌های انجام حرکت‌های ورزشی توسط ورزشکار نقش بسیار زیادی دارد.

ادامه مطلب

صفحه 1 از 2


 سلاح انجام ورزش بدمینتون، راکت آن است و هرچه راکت شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، ورزش کردن با آن نیز برای شما لذت بخش‌تر خواهد بود. در خصوص خرید راکت بدمینتون نکات بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه به برخی از این نکات مهم در هنگام خرید اشاره شده است تا خرید با کیفیت‌تری انجام دهید. 

 

در خرید بدمینتون به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

• قبل از هر چیزی باید بدانید که شما در چه سطحی بازی می‌کنید و سپس راکت خود را انتخاب کنید. اگر در سطح حرفه‌ای بازی می‌کنید، بهتر است برای خرید راکت بدمینتون حرفه‌ ای با مربی خود مشورت کنید و از او بخواهید که با توجه به سطح بازی شما یک راکت بدمینتون خوب به شما معرفی کند. اگر برای بازی‌های خانوادگی و دورهمی‌ها به دنبال خرید راکت بدمینتون هستید، موضوع کمی متفاوت خواهد بود. 


• اگر در سطح آماتور یا برای سرگرمی قصد خرید راکت بدمینتون را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از راکت‌های با سر ایزمتریک استفاده کنید، این راکت‌ها مساحت بیشتری دارند و کار با آن‌ها برای افراد مبتدی به مراتب راحت‌تر خواهد بود.

 
• معمولاً راکت بدمینتون از سه جنس فولاد، آلومینیوم و گرافیت ساخته می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. 

 

  1. راکت فولادی: این راکت‌ها از جنس فولاد ساخته شده‌اند و بسیار قدرتمند هستند. راکت‌های فولادی وزن بالایی دارند و هر کسی توانایی بازی با این راکت‌ها را ندارد. معمولاً راکت‌های فولادی بسیار با ارزش هستند. 
  2. راکت آلومینیومی: این راکت‌ها هم مانند راکت‌های فولادی بسیار مقاوم و محکم هستند با این تفاوت که به نسبت راکت‌های فولادی وزن به مراتب کمتری دارند. انعطاف‌پذیری راکت‌های آلومینیومی از راکت‌های فولادی بیشتر است. 
  3. راکت گرافیتی: سبک‌ترین و انعطاف پذیرترین راکت بدمینتون، راکت گرافیتی است. شما به راحت می‌توانید این راکت‌ها را در دست بگیرید و ساعت‌ها مشغول بازی شوید. قیمت راکت‌های گرافیتی به نسبت دو مدل بالا بیشتر است. 

 

• وزن راکت نیز یکی از نکات مهم در هنگام خرید راکت بدمینتون است. معمولاً وزن راکت با حرف U نشان داده می‌شود و هر چه میزان U کمتر باشد، راکت شما سنگین‌تر خواهد بود. اگر در سطح آماتور بازی می‌کنید به شما پیشنهاد خرید راکت بدمینتون سبک را می‌دهیم، این راکت‌ها وزن کمی دارند و شانه و دست‌های شما در هنگام بازی کردن‌های طولانی خسته نخواهند شد. به یاد داشته باشید که وزن یک راکت بدمینتون بدون در نظر گرفتن زه کشی اعلام می‌شود و بعد از زه کشی مقداری به وزن آن اضافه خواهد شد. 

 

• انعطاف‌پذیری راکت بدمینتون یکی دیگر از فاکتور‌های مهم در هنگام خرید راکت بدمینتون است. میزان انعطاف‌پذیری یک راکت بدمینتون با توجه به مقدار نرمی و خشکی شفت راکت بدمینتون مشخص خواهد شد. برای اطلاع از میزان انعطاف‌پذیری راکت بدمینتون باید دو سر آن را نگه دارید و کمی فشار وارد کنید تا خم شود. اگر با اعمال فشار شما شفت راکت بدمینتون خم شد، پس راکت انعطاف‌پذیر است، در غیر اینصورت راکت شما جز راکت‌های خشک قرار خواهد گرفت. 

 

• یکی دیگر از فاکتور‌های مهم که در هنگام خرید راکت بدمینتون باید به آن توجه کنید، مرکز تعادل راکت است. مرکز تعادل راکت بدمینتون نقطه بالانس آن است. برای تشخیص نقطه ثقل راکت دو انگشت خود را در وسط شفت راکت بدمینتون قرار دهید و آن‌قدر انگشت خود را جا‌به‌جا کنید که راکت روی دو انگشت شما قرار بگیرد. این نقطه بالانس هر چقدر به سر راکت نزدیک‌تر باشد، هنگام در دست گرفتن راکت احساس سنگینی بیشتری به بازیکن دست خواهد داد.

این راکت‌ها به واسطه وارد کردن نیروی بیشتر به توپ طرفدار‌های بسیار زیادی دارد و بازیکنان می‌توانند با استفاده از این راکت‌ها ضربه‌های مهلک و پر قدرت بزنند. راکت‌های که نقطه بالانس آن‌ها از سر راکت دورتر و به دسته نزدیک‌تر است به راکت‌های کنترلی و مانور‌پذیر معروف هستند. در صورتیکه سر راکت و دسته آن هم وزن باشند، راکت را به اصطلاح خنثی می‌گویند و استفاده از این راکت‌ها برای ورزشکارانی که نقاط قوت و ضعف خود را نمی‌شناسند، بسیار مرسوم است. 

 

• زه یا همان رشته‌های که سطح راکت بدمینتون را پوشش می‌دهد، نقش بسیار زیادی در بازی بدمینتون دارد. کف دست خود را بر روی زه راکت بگذارید و فشار دهید، ببینید تا چه اندازه فرو می‌رود. اگر مقدار فرو رفتگی حدود یک میلی‌متر باشد، استفاده از آن برای بیشتر بازیکنان مناسب است. اگر به دنبال آن هستید تا ضربات خود را با قدرت بیشتری وارد کنید، باید راکتی خریداری کنید که زه آن کشش بیشتری داشته باشد. به یاد داشته باشید که دمای محیط تأثیر بسیار زیادی در زه راکت دارد به افرادی که در مناطق گرمسیری بدمینتون بازی می‌کنند، پیشنهاد می‌شود از راکت‌های با کشش بالا استفاده کنند. برای اطلاع از قیمت لوازم ورزش های راکتی پیشنهاد می شود صفحه  خرید تجهیزات ورزش های راکتی را مشاهده کنید.

 

• ضخامت گریپ یا همان نواری که دور دسته راکت می‌پیچند نیز یکی از فاکتور‌های مهم در هنگام خرید راکت بدمینتون است. برای انتخاب گریپ راکت دو عامل نوع و ضخامت بسیار مهم است. 

 

  1. دو نوع گریپ وجود دارد، اولی از نوع حوله‌ای و دیگری از مواد مصنوعی ساخته شده است. گریپ‌های حوله‌ای همان‌طور که حدسش را می‌زنید، نرم هستند و عرق دست را به‌طور کامل می‌گیرند، اما به سرعت کثیف می‌شوند. گریپ‌های مصنوعی نرم و صاف هستند و به نسبت گریپ‌های حوله‌ای کمتر کثیف می‌شوند، اما این گریپ‌های توانایی جذب عرق را به خوبی گریپ‌های حوله‌ای ندارند. 
  2. بیشتر گریپ‌های بدمینتون در چهار اندازه به بازار عرضه می‌شوند، گریپ‌های ضخیم‌تر برای بازیکنانی است که ترجیح می‌دهند، راکتشان سفت باشد. برای بازیکنانی که به دنبال انجام حرکات سریع هستند، استفاده از گریپ‌های نازک‌تر مناسب است. به‌طور کلی اگر سبک بازی شما قدرتی است، از گریپ‌های ضخیم استفاده کنید، اگر کنترلی بازی می‌کنید، از گریپ‌های نازک‌تر استفاده کنید. 

 

شما به هر فروشگاه لوازم ورزشی مراجعه کنید، می‌توانید برای خود یک بدمینتون خریداری کنید. قیمت راکت بدمینتون در بازار بسیار متنوع است و بهتر است بدانید که قیمت راکت تأثیر مستقیمی بر کیفیت آن خواهد داشت. امکان خرید بهترین راکت‌های حرفه‌ای و آماتور در مجموعه اسپرت باما وجود دارد. این فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش راکت بدمینتون بسیار فعال است و شما با هر سلیقه و هر نیازی که وارد این سایت شوید، دست خالی سایت را ترک نخواهید کرد. سایت اسپرت باما در جهت رفاه حال عزیزان برای محصولات خود تخفیف قائل شده است و تمامی محصولات خود را با قیمت استثنایی به فروش می‌رساند. برای اطلاع از قیمت لوازم ورزش های آبی صفحه خرید تجهیزات ورزش های آبی را مشاهده کنید.

ادامه مطلب