مرتب سازی براساس

توپ بسکتبال از فروشگاه اسپرت با ما

 

یکی از بهترین و نشاط آورترین ورزش‌های دنیا، بسکتبال است. بسکتبال میلیون‌ها طرفدار و بیننده تلویزیونی دارد و بسیاری از افراد علاقمند به بازی کردن آن هستند.

مهم نیست در چه سطحی بسکتبال بازی می‌کنید، برای بازی کردن به یک توپ مناسب نیاز دارید. در هنگام خرید توپ بسکتبال باید به نکات زیادی توجه داشته باشید که در ادامه به برخی از مهمترین نکات در هنگام خرید توپ بسکتبال اشاره شده است تا شما در هنگام خرید بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ادامه مطلب

صفحه 1 از 1


نکات مهم برای خرید توپ بسکتبال

 

  • سطح بازی خود را بدانید

 

قبل از خرید توپ بسکتبال بهتر است، سطح بازی خود را بدانید و بر اساس آن تصمیم بگیرید که کدام توپ بسکتبال را خریداری کنید. تولید کنندگان توپ بسکتبال آن‌ها را در سه سایز استاندارد تولید و به بازار عرضه می‌کنند که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

 

1.    توپ بسکتبال سایز پنج: این توپ بسکتبال دارای قطر 70 سانتی‌متری است و وزن آن حدود 510 گرم است، اگر سن شما کمتر از 11 سال است به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این نوع توپ بسکتبال برای خود استفاده کنید.
2.    توپ بسکتبال سایز شش: این توپ بسکتبال قطری معادل 72 سانتی‌متر دارد و وزن آن بین 510 تا 560 گرم است. برای بازیکنان بسکتبال که سن آن‌ها بین 12 تا 15 سال است، استفاده از این توپ‌ها پیشنهاد می‌شود. اگر این توپ بسکتبال از ارتفاع 182 سانتی‌متری رها شود، ارتفاع باز جهش آن باید بین با 130 تا 142 سانتی‌متر باشد. 
3.    توپ بسکتبال سایز هفت: این توپ برای افراد بالاتر از سن 16 مناسب است، این توپ بسکتبال دارای قطری 75 سانتی و وزنی بین 560 تا 625 گرم دارد. اگر این توپ بسکتبال از ارتفاع 182 سانتی‌متری رها شود، ارتفاع باز جهش آن باید بین 125 تا  با 137 سانتی‌متر باشد. 

 

  • جنس توپ بسکتبال

 

تولید کنندگان بزرک دنیا برای ساخت توپ بسکتبال از متریال‌های مختلفی مانند چرم، کامپوزیت و لاستیک استفاده می‌کنند. ساخت توپ بسکتبال با هر کدام از این متریال دارای

 

مزایا و معایبی است که بهتر است با هم مرور کنیم. 

 

1.    توپ بسکتبال چرم: چرم یکی از پرطرفدارترین متریال برای ساخت توپ بسکتبال است. توپ‌های ساخته شده از جنس چرم در سطح حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. توپ بسکتبالی که از جنس چرم ساخته شده است، بسیار نرم است و کنترل کردن آن نیز آسان است. توپ بسکتبال چرم به مرور زمان و بازی گرفتن از آن، صاف‌تر می‌شوند و شکل حرفه‌ای‌تری به خود می‌گیرند. به شما پیشنهاد می‌شود تا از توپ بسکتبال چرم در سالن‌های ورزشی استفاده کنید، چرا که چرم بسیار آسیب‌ پذیر است و استفاده از آن‌ها در سطوح زبر باعث خراب شدنشان می‌شود.

2.    توپ بسکتبال لاستیکی: این توپ‌های بسکتبال به نسبت سایر توپ‌های بازار ارزان‌تر هستند و معمولا ورزشکارهای مبتدی از این نوع توپ بسکتبال استفاده می‌کنند. توپ‌های لاستیکی جهش خوبی دارند و کنترل آن‌ها نیز آسان است. از این توپ‌ها می‌توانید در هر دو محیط سالن و رو باز استفاده کنید، اما عملکرد این توپ‌ها در زمین‌های روباز بهتر است.

3.    توپ بسکتبال ساخته شده از مواد مصنوعی: برای ساخت این توپ‌ها از چرم ترکیبی استفاده می‌شود و در هنگام در دست گرفتن این توپ‌ها احساس یک توپ واقعی را به ورزشکار منتقل می‌کند. این توپ‌ها بسیار مقاوم هستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را هم در محیط‌های روباز و هم در محیط‌های سالنی استفاده کنید. کنترل و به دست گرفتن این توپ‌ها بسیار راحت است.

اگر به دنبال خرید توپ برای بازی فوتبال می گردید به شما پیشنهاد می کنیم برای دیدن مدل های بیشتر به صفحه فروشگاه خرید توپ فوتبال مراجعه کنید.

 

  • وزن توپ بسکتبال

 

وزن توپ بسکتبال ارتباط مستقیم با جنس و میزان بادی که در آن است، ارتباط مستقیم دارد. توپ بسکتبال استاندارد باید وزنی بین 600 تا 650 گرم داشته باشد. در هنگام خرید توپ بسکتبال به یاد داشته باشید که یک توپ سنگین وزن در دراز مدت اثرات منفی و مخربی بر روی دست‌ها و مچ شما خواهد داشت.

 

  • سایز توپ بسکتبال

 

در قسمت اول به انواع سایز توپ اشاره شد و گفته شد که کدام سایز توپ برای کدام رده سنی مناسب است. برای مردان بالغ از توپ شماره 7 استفاده می‌شود و بیشتر مسابقات بسکتبال با توپ نمره 7 برگذار می‌شود. به یاد داشته باشید که در هر سنی که هستید، باید از لوازم ورزشی متناسب با سن خود استفاده کنید در غیر اینصورت با مشکل روبه خواهید شد. 

 

  • قیمت توپ بسکتبال

 

در تعیین قیمت توپ بسکتبال موارد بسیار زیادی تاثیر گذار است که برند سازنده توپ بسکتبال یکی از مهمترین این فاکتورها است. قیمت توپ بسکتبال که در حال حاضر بزرگترین توپ ورزشی در بین تمامی توپ‌ها است، قیمت متنوعی در بازار دارد. اکنون که می‌دانید چگونه یک توپ بسکتبال مناسب خریداری کنید، بهتر است با بهترین برندهای تولید کننده توپ بسکتبال نیز آشنا شوید.  برای دیدن مدل های دیگر توپ فوتسال می توانید به صفحه فروشگاه اینترنتی خرید توپ فوتسال مراجعه کنید.

 

1.    اسپالدینگ: این برند از سال 1876 تولید کننده لوازم ورزشی فوتبال، بسکتبال و بیسبال بوده است و اولین توپ ورزشی هر یک از ورزش‌های نام برده شده نیز توسط این برند ساخته شده است. این برند از سال 1983 به‌طور رسمی تولید کننده توپ‌های NBA بوده است. همان‌طور که انتظار می‌رود، توپ‌های ساخته شده توسط این برند در بالاترین سطح کیفی قرار دارند.

2.    مولتن: این برند ژاپنی از 2012 توپ‌های رسمی تمامی مسابقات FIBA را تهیه می‌کند. توپ‌های مولتن از جنس چرم و کامپوزیت ساخته می‌شوند و برای استفاده در سالن و فضای باز مناسب هستند. 

3.    ویلسون: یکی دیگر از برندهای خوشنام در زمینه تولید توپ بسکتبال برند ویلسون است، این برند توپ رسمی NCAA است. این برند برای ساخت توپ‌های خود از مواد ترکیبی بهره می‌گیرد که در طول بازی رطوبت دست‌ها را به خود جذب می‌کند و مانع از لیز خوردن توپ از دست بازیکن‌ها خواهد شد. 

4.    نایک: نایک غول دنیای ورزش است و در هر زمینه‌ای محصولات با کیفیت تولید و به بازار عرضه می‌کند که توپ بسکتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست. 

در بازار توپ‌های بسکتبال بسیار زیادی وجود دارد که عمدتا بر روی آن‌ها نام برندهای معروف مانند نایک، مولتن، اسپالدینگ و .. حک شده است، اما آیا این توپ‌های بسکتبال واقعا اصل هستند و توسط این برندهای معروف ساخته شده‌اند. متاسفانه باید بگویم که بیش از 90 درصد این توپ‌ها فیک و تنها شباهت آن‌ها با نمونه اصل، اسم آن‌ها است. برای خرید یک توپ بسکتبال اصل بهتر است به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید. برای دیدن مدل هایتوپ والیبال می توانید به صفحه فروشگاه خرید توپ والیبال مراجعه کنید.

می‌توانید، شال و کلاه کنید و چند ساعتی را در سطح شهر بچرخید و از یک فروشگاه‌ معتبر خرید خود را به‌صورت حضوری انجام دهید یا پا روی پا بی‌اندازید و در حالی که از نوشیدن یک لیوان چای در منزل لذت می‌برید، خرید اینترنتی توپ بسکتبال خود را انجام دهید.  اگر گزینه دوم را برای خرید انتخاب کرده‌اید به شما خرید از سایت اسپرت باما را پیشنهاد می‌کنیم. این سایت در زمینه عرضه لوازم ورزشی بسیار فعال است و شما می‌توانید، توپ‌های بسکتبال برندهای مختلف را با قیمت مناسب از این سایت خریداری کنید. 

ادامه مطلب