مرتب سازی براساس

امروزه ورزش اسنوبرد در فصل زمستان طرفداران ویژه و مخصوص به خود را دارد. وسیله اصلی برای انجام این ورزش، بورد اسنوبرد است. اسنوبرد انواع و گونه های مختلفی دارد و برای این که بتوانیم دلیل این تنوع را دریابیم بهتر است ابتدا با کارکرد این وسیله آشنا شویم. در تولید اسنوبرد از روش های مختلفی استفاده می شود. اسنوبردهای قدیمی تر بر پایه هسته های چوبی شکل می گرفتند و در اسنوبردهای جدیدتر که از جنس کامپوزیت هستند خبری از وجود هسته چوبی نمی باشد و مواد تشکیل دهنده آن ها کربن و سایر مواد کامپوز ...

در اين مقاله راهنماي خريد اسنوبرد را براي شما تهيه کرده ايم و قصد داريم با ارائه توضيحات کاملي درباره اين محصولات، شما را بيشتر با آن ها آشنا کنيم. چنانچه مي خواهيد اسنوبرد خريداري کنيد، پيشنهاد مي کنيم تا انتهاي اين مقاله ما را همراهي کنيد تا با اطلاع کامل از اين محصول خريد خود را انجام دهيد.

نمایش بیشتر


صفحه 1 از 2


راهنمای خرید اسنو بورد

امروزه ورزش اسنوبرد در فصل زمستان طرفداران ویژه و مخصوص به خود را دارد. وسیله اصلی برای انجام این ورزش، بورد اسنوبرد است. اسنوبرد انواع و گونه های مختلفی دارد و برای این که بتوانیم دلیل این تنوع را دریابیم بهتر است ابتدا با کارکرد این وسیله آشنا شویم. در تولید اسنوبرد از روش های مختلفی استفاده می شود. اسنوبردهای قدیمی تر بر پایه هسته های چوبی شکل می گرفتند و در اسنوبردهای جدیدتر که از جنس کامپوزیت هستند خبری از وجود هسته چوبی نمی باشد و مواد تشکیل دهنده آن ها کربن و سایر مواد کامپوزیتی می باشد.

در اين مقاله راهنماي خريد اسنوبرد را براي شما تهيه کرده ايم و قصد داريم با ارائه توضيحات کاملي درباره اين محصولات، شما را بيشتر با آن ها آشنا کنيم. چنانچه مي خواهيد اسنوبرد خريداري کنيد، پيشنهاد مي کنيم تا انتهاي اين مقاله ما را همراهي کنيد تا با اطلاع کامل از اين محصول خريد خود را انجام دهيد.

انواع اسنوبرد

اسنوبرد سبک نمایشی: کارایی این اسنوبرد بیشتر برای انجام پرش و اجرای حرکات نمایشی می باشد. از آنجا که این اسنوبرد ها ظاهری قرینه دارند برای حرکت در دو جهت

مناسب می باشند.

ویژگی منحصر به فرد این اسنوبردها قابلیت انعطاف پذیری مناسب آن هاست که زمینه ای برای اصلاح اشتباهات فراهم می کند و به خاطر برش سطحی عمیق آن ها می توان با آن ها چرخش هایی سریع انجام داد.

اسنوبرد سبک آزاد: این اسنوبرد به خاطر سرهای پهن تر و بلندتر قابلیت استفاده روی برف فشرده و برف پودری را دارد و به راحتی روی برف های پودری شناور می شود. قرار گرفتن کمی عقب تر فیکس ها در این اسنوبرد قابلیت حرکت در یک جهت را به آن می دهد.  حرکت رو به عقب در این اسنوبرد کم ثبات تر است. به دلیل سختی متوسط تا زیادی که این اسنوبرد دارد لبه های آن بهتر گیر می کند و همین باعث می شود که در سرعت های بالا با ثبات تر باشد.

 

عوامل موثر در خرید اسنوبورد

وزن:

وزن اسنوبرد هرچقدر سبک تر باشد هنگام راید و انجام تریک ها احساس بهتری را ایجاد می کند ، مخصوصا در اسنوبرد چون هر دوپا در فیکس قرار می گیرند . اسنوبرد های برندهای معروف از سال ۲۰۱۳ به بعد دارای وزن معقولی هستند و برای مبتدیانی که خواهان شروع اسنوبرد می باشند، مناسب هستند ولی اگر در حال انتخاب اسنوبرد های تقلبی یا قدیمی هستید به وزن آن دقت کنید.
وزن اسنوبرد نسبت به توانایی عضلات رایدر بستگی دارد اگر می خواهید اسنوبردی را تست کنید با پوشیدن بوت یکی از فیکس ها را ببندید سپس زانو را خم کرده و اسنوبرد را موازی سطح زمین بلند کنید تا زانو به زاویه ۹۰ درجه برسد ، اگر احساس ضعف در این حرکت نکردید وزن اسنوبرد مناسب شما می باشد .

انعطاف :

هر شرکت اسنوبرد سازی دارای چارتی از مقدار انعطاف محصولات خود می باشد. هر چقدر اسنوبرد نرم تر باشد سرعت کمتر و قابلیت مانور بیشتری را دارد و هر چقدر اسنوبرد سخت تر باشد سرعت بیشتر و برای برف پودر مناسب تر است .

عرض :

عرض وسط اسنوبرد ها معمولا ۲۵ سانتیمتر هست ولی بسته به نوع اسنوبرد متغیر هست . هر چه اسنوبرد عرض بیشتری داشته باشد ، پیچ زدن برای رایدر سخت تر است . عرض اسنوبرد به شماره سایز کفش رایدر هم بستگی دارد ، اگر سایز پای شما از ۴۴ بزرگتر است باید سری واید (wide) اسنوبرد را تهیه کنید که هنگام حرکت پنجه دچار مشکل نشوید .

طول :

طول اسنوبرد یک فاکتور اصلی در انتخاب اسنوبرد می باشد ، اسنوبرد بزرگ تر سرعت بیشتر و قابلیت چرخش و تریک کمتر و اسنوبرد کوچکتر سرعت کمتر و قابلیت چرخش و تریک بیشتر . معمولا قد اولین اسنوبرد شما باید ارتفاعی بین چانه و بینی شما داشته باشد .

در آخر لازم است بگوییم که زیاد به طرح اسنوبرد در هنگام انتخاب دقت نکنید چون تاثیری بر راید شما نخواهد داشت و اسنوبرد های گران قیمت که دارای تکتولوژی کربن هستند برای شروع بدرد اولین انتخاب نمی خورد .

 

 

کف اسنوبردها علیرغم ان که قسمت بسیار مهمی است کمتر به آن توجه می شود. این بخش ساختمانی ساده یا متخلخل دارد و معمولا از جنس p-tex یا پلی اتیلن است و همواره در تماس مستقیم با برف قرار می گیرد. در ساختار کف اسنوبرد افزودنی های مختلفی وجود دارد که بر سرعت و مقاومت و قابلیت نگه داری واکس تاثیر دارد.

لبه های اسنوبرد ((the edges

یکی از قسمت های مهم اسنوبرد لبه های آن است لبه ها در واقع نوارهای فلزی در اطراف اسنوبرد هستند و تاثیر زیادی بر عملکرد اسنوبرد دارند،نحوه عملکرد انها تحت تاثیر عواملی امانند برش سطحی،تیزی و سختی می باشد.

سختی/انعطاف( (stiffness/flex

در مجموع هر چه یک اسنوبرد سخت تر باشد نسبت به حرکات مختلف ما پاسخ مناسب تری می دهد در واقع لبه بهتر روی برف فشرده می نشیند و بهتر می تواند سرعت های بالا را کنترل کند.

همه این ها مزیت می باشد اما ایراد وارد شده به این نوع اسنوبرد قابلیت کم اصلاح اشتباهات توسط اسنوبرد سوار به علت سختی زیاد اسنوبرد می باشد.

اسنوبردهای سبک نمایشی نرمی و انعطاف پذیری بالایی دارند و همین سبب می شود که قابلیت اصلاح اشتباهات وجود داشته باشد و انجام سبک های نمایشی و فنون مختلف اسان تر گردد.

اسنوبرد سواران سنگین وزن و ان دهایی که می خواهند از اسنوبرد برای عمل و عکس العمل و حرکات سریع استفاده کنند اسنوبردهای سخت انتخاب بهتری برای ان ها می باشند و برای اسنوبرد سواران کم وزن استفاده از اسنوبردهای نرم تر بهتر است. اسنوبردها با سختی های متفاوتی ساخته می شوند که در طول آن ها متغیر است . بعضی از اسنوبردها دارای انعطاف متقارن هستند و این به آن معنا است که در همه جهت ها انعطاف یکسان است .  گاهی اوقات اسنوبردها دارای انعطافی جهت دار هستند به عنوان مثال دماغه ای نرم برای مقابله با توده ها و انتهایی سخت برای افزایش طول پرش دارند.

 

برای انتخاب فیکس اسکی و اسنوبرد به سه نکته باید توجه داشت ، که در ادامه مطالب به بررسی آن میپردازیم .

در هنگام خرید اسنوبورد یه چه نکاتی دقت کنیم

اگر لوازم اسنبرد را شبیه یکی از تچهیزات نظامی در نظر بگیریم فیکس ها حکم گروهبان را دارد وبرای انتخاب فیکس باید به اصل ویژه توجه داشته باشیم یک ، فیت بودن ،دوم ، انعطاف ، امکانات

1.هماهنگی فیکس با برد اسکی

اولین چیزی که در خرید فیکس باید به آن توجه کرد ، هماهنگ شدن فیکس با برد و بوت میباشد شاید برد شما دارای ویژگی EST باشد پس باید فیکس شما با آن هماهنگ باشد همچنین بوت  و فیکس ها در کارخانه مختلفی تولید و توزیع میشود و یک نکته مهم هرچی فضای بوت داخل فیکس فیت تر باشد کنترل و مهارت بر روی اسنوبرد بیشتر خواهد شد مسئله مهم تر سایز فیکس ها میباشد که روی مشخصات تمامی فیکس های اسنوبرد از هر برندی ، جدول سایز مناسب بوت ، که برای سایز فیکس قرار داده شده که باید به توجه زیادی باید داشته باشند.

 

2.انتخاب فیکس مناسب

 

3.فیت بودن فیکس اسنوبرد

 

نکته که باید به آن اهمیت داد در هنگام خرید فیکس اسنوبرد مچ بودن فیکس با اسنوبرد و کفش های شماست وفیکس ها در انواع مختلفی ساخته شده اند مثلا اگر اسنوبرد شما دارای تکنولوژی EST باشد لازم هست فیکس مورد نظر با آن هماهنگ باشد هر چه  فضای داخل فیکس با داخل بوت شما تناسب بیشتر داشته باشد شما کنترل بهتری روی اسنو برد خواهید داشت.

 

نکته مهم دیگر که اهمیت بسیاری دارد، توجه به سایز فیکس ها میباشد ، مشخصات فیکس اسنوبرد و جدول سایزبوت های اسنوبرد معمولا به همراه فیکس های اسنوبرد ارائه میشود که درموقع خرید لازم هست به آن توجه داشته باشید ، مثلا بعنوان مثال باید برای سایز 44و یا سایزای بیشتر باید فیکس سایزXL خریداری شود.