چه کفشی برای بسکتبال مناسب است؟

چه کفشی برای بسکتبال مناسب است

بهترین کفش بسکتبال کفشی است که نیاز شما در زمین را برطرف کند.کفش مناسب میتواند خطر مصدومیت در بسکتبال و گرفتگی عضلات را کاهش دهد.در نظر داشته باشید هیچ کفش بسکتبالی نمیتواند شما را به یک بازیکن بزرگ و حرفه ای بسکتبال تبدیل کند،عامل موفقیت تلاش و تمرینات مداوم و اصولی شماست.

در ادامه به مواردی که میتواند درخرید کفش بسکتبال و به شما کمک کند می پردازیم.

بازی بسکتبال به دلیل حرکات ناگهانی و جست و خیز فراوان،فشار زیادی به پاغ و مچ وارد میکند.کفش های بسکتبال بزرگ و پهن با تقسیم فشار روی سطح مقطع بزرگتر میتوانند به عنوان یک حامی عالی برای پاها و استخوان مچ پا عمل کنند.

ورزش بسکتبال ورزش منحصر به فردی است زیرا نیاز به جهش ناگهانی،حرکات سریع،فرار سریع  و حرکات ناگهانی به طرفین دارد.کفش های بسکتبال با تحلیل و در نظر گرفتن فعالیت های بازیکنان طی مسابقات وتمرینات ساخته می شوند.

داشتن کفش مناسب برای بازیکنان بسکتبال بسیار ضروری است،زیرا انجام حرکات سریع و حفظ تعادل رابطه مستقیم با راحتی کفش دارد.

همانطور که میدانید کفش های بسکتبال در سه مدل 1-  کفش های بلند   2- کفش ساق متوسط یا نیم ساق  3-  کفش های بدون ساق ; عرضه میشوند.انتخاب هرکدام ازین کفش ها به سبک بازی وسلیقه شما بستگی دارد به اختصار به برخی از مزایا و معایب این سه مدل می پردازیم:

  •  کفش های بسکتبال ساق بلند:

                   این مدل از دو نوع دیگر کمی سنگین تر است اما در عوض دارای بیشترین حمایت از مچ پای شماست،همچنین کفش های بسکتبال ساق بلند دارای استحکام خوبی هستند، پس اگر محافظت از پای و طول عمر کفش برایتان اهمیت بیشتری نسبت به وزن کفش دارد این مدل میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

کفش بسکتبال ساق بلند

  • کفش های بسکتبال نیم ساق :

                   کوتاه تر بودن ساق این کفش ها نسبت به مدل ساق بلند موجب میشود هنگام بازی حس آزادی بیشتری داشته باشید،این کفش ها نیز ازمچ پای شما حفاظت میکند و اما مسلما حمایت مدل ساق بلند خیلی بهتر از این مدل میباشد. این کفش ها برای بازیکنان تازه کار و مبتدی توصیه میشود.

کفش بسکتبال نیم ساق ، کفش بسکتبال ساق کوتاه

  • کفش های بسکتبال ساق کوتاه یا بدون ساق:  

                   سبک بودن مهم ترین مزیت این کفش است،این مدل برای بازیکنان سرعتی توصیه میشود،باید اشاره کرد این کفش ها از مچ پای شما به خوبی پشتیبانی نمیکند.

کفش بسکتبال بدون ساق، کفش بسکتبال سرعتی

سبک بازی شما تعیین میکند که چه کفشی مناسب شماست.در انتخاب کفش سبک بازی شما موثر است.

  • بازیکنان منطقه ای (آچار فرانسه):

                 این بازیکنان در هر پستی تخصص دارند،بنابراین نیاز به کفش هایی مستحکم و با وزن نسبتا کم دارند.کفش های نیم ساق میتواند انتخاب خوبی برای این بازیکنان باشد.

  • بازیکنان قدرتی:

                این بازیکنان معمولا نیاز به دویدن کمتری دارند.نوع بازی انها فیزیکی  و محکم است،معمولا درشت اندام و دارای هیکل هایی بزرگ هستند.بنابراین نیاز به کفشی مستحکم دارند.وزن کفش برای این افراد معمولا مهم نیست وتوانایی استفاده از کفش های سنگین را دارند.کفش ها ساق بلند برای این بازیکنان توصیه میشود.

  • بازیکن سرعتی:

               وزن کفش برای این بازیکنان مهم است،کفش های بدون ساق و سبک وزن برای این بازیکنان مناسب است.