مرتب سازی براساس

خرید چوب راکت پینگ پنگ از اسپرت باما

 

 ورزش پینگ پونگ از جمله ورزش‌های پرتحرک است که نیاز به آماده‌سازی فوق‌العاده‌ای دارد و یکی از مهم‌ترین وجه‌های آماده‌سازی برای انجام این ورزش انتخاب بهترین چوب راکت پینگ پونگ است.

به‌طورکلی راکت از بخش‌های رویه و چوب تشکیل شده است و افرادی که قصد دارند به این ورزش ورود کنند باید قبل از خرید این وسیله ورزشی درباره چوب راکت تحقیق کنند.  گفتنی است برای سطوح مبتدی و حرفه‌ای پینگ پونگ برندهای مختلفی برای چوب راکت عرضه شده است که از جمله می‌توان به جوو، نیتاکو، تیبهار، باترفلای و... اشاره کرد. 

ادامه مطلب

صفحه 1 از 1


 بررسی چوب راکت بازی پینگ پونگ از نظر ظاهری

 چوب راکت از لحاظ ظاهری به موارد گوناگونی تقسیم‌بندی می‌شود که عبارت‌اند: 
 

 • چوب راکت مدل پن هولد

 

 معمولاً از این چوب راکت در شرق آسیا استفاده می‌شود که البته دارای دو نوع ژاپنی و چینی است. حال اینکه با کدام یک از این دو چوب راکت راحت‌تر هستید، کاملاً بسته به سلیقه بازیکنان دارد. گفتنی است در برند چینی این نوع چوب راکت برند یینهه معروف‌تر است.

 

 •  چوب راکت مدل شیک هند

 

 معمولاً اکثر بازیکنان این بازی پرتحرک از این چوب راحت استفاده می‌کنند چرا که بازی با این چوب پینگ پونگ جذابیت خاصی دارد. البته یادآور می‌شویم که برای خرید اینترنتی چوب راکت پینگ پونگ باید سبک بازی را نیز در نظر داشت که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

 بررسی دسته‌ بندی چوب راکت بر اساس سبک بازی

 

 بعضی از چوب‌های راکت پینگ پونگ برای سبک دفاعی ساخته شده‌اند و کلمه Defensive نشانه‌ای از همین سبک است. از طرفی طیف تهاجمی‌ترین چوب راکت بازی پینگ پونگ با Offensive مشخص می‌شود. البته گفتنی است که سبک تعادلی در این ورزش نیز وجود دارد که به نام Allround معروف است و چیزی بین سبک دفاعی و تهاجمی است. حال برای اینکه بتوانید به خرید چوب راکت پینگ پونگ در سبک دلخواه اقدام کنید باید به شکل و شمایل آنها تسلط داشته باشید. ضمن اینکه وجود علامت مثبت در راکت پینگ پونگ به معنای میزان حداکثری برای هر سبک و در مقابل علامت منقی به معنای میزان حداقلی برای سبک‌هاست.

اگر میخواهید راکت پینگ پنگ بخرید و با مدل های آن آشنا شوید به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه قیمت راکت پینگ پنگ مراجعه کنید.

 

برای خرید چوب راکت پینگ پونگ چه مواردی باید رعایت شود

 

 برای انتخاب بهترین چوب راکت، درنظرگرفتن سبک بازی که ممکن است حمله‌ای، حمله‌ای نرم، حمله‌ای پرپیچ، حمله‌ای خشک و یا حتی سبک دفاعی باشد، فوق‌العاده اهمیت دارد. بااین‌حال بررسی موارد زیر نیز به بازیکنان در انتخاب بهترین چوب راکت بازی پینگ پونگ کمک می‌کند: 

 

 •  برای انتخاب چوب راکت بررسی جنس سطح میز پینگ پونگ مهم است.
 • سبک بازی‌تان را در انتخاب چوب راکت پینگ پونگ در نظر داشته باشید.
 • بهتر است چوب راکت نرم و البته بدون کربن باشد تا ضربات کنترلی راحت‌تر انجام شود.
 • برای تاپ اسپین‌های پرپیچ نزدیک میز بهتر است که چوب کربن‌دار نرم انتخاب شود.
 • اگر برای تک‌های قدرتی راکت نیاز دارید، راکت سخت مناسب است.
 • اگر به برد بیشتری برای ضربات نیاز دارید، از راکت‌هایی استفاده کنید که لایه کربن دارند.

 

 بررسی انواع چوب راکت بازی پینگ پونگ

 

 چوب‌های راکت از مواد مختلفی ساخته شده‌اند که هر کدام دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند. اگر چه ممکن است انتخاب یک چوب راکت پینگ پونگ آسان نباشد، اما می‌توان با بررسی مختصر بهترین نوع را انتخاب و استفاده کرد. ما در ادامه به بهترین چوب‌های راکت پینگ پونگ اشاره می‌کنیم که دارا قیمت مناسبی نیز هستند: 

 

 • چوب Ayous

 

وزن این چوب سبک تا متوسط و البته فوق‌العاده انعطاف‌پذیر است. از این چوب در لایه و روکش بیرونی راکت پینگ پونگ استفاده می‌شود. اگر بازیکنی با سبک سرعتی هستید، می‌توانید از چوب راکت پینگ پونگ استفاده کنید که با به‌کارگیری از چوب آیوس ساخته شده است. ضمناً این نوع راکت‌ها برای بازی‌های رقابتی عالی هستند.

اگر میخواهید مدل های توپ پینک پنگ راببینید و از قیمت های آن مطلع شوید به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه فروشگاه خرید توپ پینگ پنگ مراجعه کنید.

 

 • چوب Ash

 

 در لایه‌های داخلی راکت‌های باکیفیت از این نوع چوب استفاده می‌شود. اگر سبک بازی قدرتی و البته تهاجمی دارید، به‌راحتی می‌توانید از راکت با چوب اَش استفاده کنید. به‌طورکلی از این چوب در ساخت چوب‌های راکت سرعتی به کار گرفته می‌شود.

 

 •  چوب Kiso Hinoki

 

 این چوب از کیفیت عالی برخوردار است و برای راکت‌های سطح بالا استفاده می‌شود. اگر سبک بازی سرعتی دارید و ضربات پوش قدرتی انجام می‌دهید، باید راکت‌هایی استفاده کنید که از این نوع چوب ساخته شده‌اند. این چوب راکت پینگ پونگ وزن قابل‌قبولی داشته و بسیار منعطف است.

 

 راهنمای خرید چوب راکت باکیفیت پینگ پونگ

 

 اگر در حال حاضر قصد خرید بهترین و باکیفیت‌ترین چوب راکت بازی پینگ پونگ را دارید باید علاوه بر موارد عنوان شده به بررسی عناوین زیر نیز اقدام کنید. این موارد عبارت‌اند از: 

 

 •  وزن راکت

 

 انتخاب راکت مناسب بسته به وزن چوب راکت دارد. هر چه راکت سنگین‌تر باشد ممکن است معاملات شما را در زمان بازی تحت‌تأثیر قرار دهد. در حال حاضر وزن استاندارد راکت 70 گرم است.

اگر میخواهید در مورد رویه راکت پینگ پنگ اطلاعاتی داشته باشید و همچنین مدلهای آن را ببینید به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه خرید رویه راکت پینگ پنگ مراجعه کنید.

 

 •  جنس راکت

 

 راکت‌ها به‌طورکلی به دودسته کربن‌دار و بدون کربن تقسیم می‌شوند. بااین‌وجود مواد دیگری مانند شیشه، فایبرگلاس و تکسالیوم نیز در ساخت چوب راکت پینگ پونگ استفاده می‌شود. توصیه می‌کنیم اگر در این زمینه تخصص ندارید، حتماً از متخصصان درخواست مشاوره کنید.
 

 • دسته راکت

 

 دسته‌های راکت در بازار سه نوع هستند. دسته Flare که قوس مقعر دارد و در بین بازیکنان آسیایی محبوبیت خاصی دارد. دسته نوع دیگر که Anatomic است دارای فضای خالی بوده که جای دست را پر می‌کند. نهایتاً دسته Strait که چوب راکت آن صاف است و در دست به‌آسانی قابل چرخش است.
 

 • رویه راکت

 

 رویه راکت نیز در 4 نوع است. صاف، دانه کوتاه، دانه بلند و آنتی پیچ که هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب هر نوع رویه درباره آنها تحقیق کنید تا بهترین نوع آن را انتخاب نمایید.

 

 •  قیمت راکت

 

 قیمت چوب راکت پینگ پونگ از دیگر مواردی است که در انتخاب راکت دارای اهمیت است. به‌طورکلی برای سطح مبتدی و پیشرفته نیاز است تا از راکت‌های مناسب استفاده شود که اگر قصد دارید بهترین نوع چوب راکت را از مراکز معتبر خرید کنید کافی است با مشاوران ما در تماس باشید.

 

ادامه مطلب