مرتب سازی براساس

خرید توپ تنیس تک و بسته‌ای از اسپرت با ما

توپ تنیس یک توپ کوچک و سبک است که برای بازی تنیس استفاده می‌شود. این توپ‌ها از جنس لاستیک تحت‌فشار (توپر یا خالی) ساخته شده‌اند و پوشش خارجی آن‌ها از جنس فلزی یا نایلون است.

ادامه مطلب


توپ بازی تنیس برای این بازی پرتحرک در دو نوع رنگ سفید و نارنجی تولید می‌شود که توپ‌های رنگ سفید برای بازی در داخل سالن‌ها و توپ‌های رنگ نارنجی برای بازی در فضای باز استفاده می‌شود. در حال حاضر، بیشتر از 200 نوع برند برای این توپ تولید شده است که همه آنها مورد تأیید فدراسیون بین‌المللی تنیس هستند. در واقع به همین علت است که خرید توپ تنیس مناسب فوق‌العاده دارای اهمیت است؛ چرا که با انتخاب اشتباه یک توپ تنیس، خیلی راحت بازی را از دست می‌دهید.

انواع توپ تنیس بر اساس سطح بازی

وقتی قرار است توپ بازی تنیس خریداری شود، توجه به سطح بازی بازیکنان دارای اهمیت است. به عنوان مثال، اگر از دسته علاقه‌مندان به بازی تنیس هستید که به صورت تفریحی تنیس بازی می‌کنند، بهتر است توپ مخصوص بازی‌های تفننی را خریداری نمایید. از طرفی خرید توپ تنیس بازی‌های قهرمانی و حرفه‌ای نیز برای آن دسته از بازیکنان است که در سطوح بالاتر به این بازی مشغول هستند. گفتنی است که توپ حرفه‌ای تنیس نسبت به سطوح قهرمانی و تفریحی در سطح بالاتری قرار دارد که طبیعتاً کیفیت تولیدی این نوع توپ نیز فوق‌العاده بهتر است.

بررسی توپ تنیس از نظر ساختار

توپ‌های تنیس به دو شکل مختلف تولید می‌شوند که عبارت‌اند از: 

  • توپ تنیس توخالی پر شده از هوا
  • توپ‌بازی تنیس توپر با هسته جامد

خرید توپ‌های توخالی با فشار هوا در اکثر موارد برای مسابقات تنیس کاربردی است و طبیعتاً برای ورزشکاران حرفه‌ای استفاده می‌شود. در این نوع توپ‌ها سرعت و چرخش مناسبی وجود دارند، چرا که برای این نوع توپ تنیس هوا را با فشار وارد می‌کنند. ضمناً ناگفته نماند که حداکثر زمان استفاده از این توپ‌ها دو هفته و در جریان مسابقات است. توپ‌های تنیس توپر خاصیت پرشی خود را از دست نمی‌دهند، حتی ممکن است با از بین رفتن پرزهای نمد روی توپ جهش بیشتری پیدا کنند. خرید اینترنتی توپ تنیس توپر به علت بادوام‌تر بودن بیشتر انجام می‌شود. این در حالی است که این توپ‌ها سنگین‌تر بوده و طبیعتاً بازی با آنها هم دشوارتر است.

توپ های تنیس مناسب برای زمین‌های مختلف

وقتی قصد خرید توپ تنیس دارید حتماً به این مورد که در کدام زمین‌بازی می‌کنید، توجه ویژه داشته باشید. به‌طورکلی زمین‌های تنیس به دودسته سخت و خاکی تقسیم‌بندی می‌شوند و توپ انتخابی باید شرایط استفاده در زمین مدنظرتان را داشته باشد. گفتنی است توپ‌های تنیسی که در زمین‌های خاکی به کار گرفته می‌شوند، با عنوان رگولار دیوتی شناخته می‌شوند. این در حالی است که توپ‌های زمین‌های سخت، اکسترا دیوتی نام دارند. پر واضح است که هر کدام از این زمین‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند و توپ مناسبی را برای بازی نیاز دارند.

به عنوان مثال، توپ رگولار به علت دارا بودن ضخامت کمتر خاک و گل کمتری را جذب کرده که در نتیجه برای استفاده در زمین‌های خاکی مناسب‌تر است. به طورکلی اگر در زمین با خاک نرم یا حتی داخل سالن قصد بازی تنیس دارید، بهتر است که از توپ تنیس رگولار بهره ببرید و برای بازی در زمین آسفالت نوع اکسترا را انتخاب کنید.

برای خرید توپ بازی تنیس چه کنیم؟

اگر به خرید توپ تنیس مناسب نیاز دارید، باید موارد مختلفی را بررسی کنید که شامل موارد زیر می‌شود:

  • اندازه، وزن و قطر توپ

برای اینکه بتوانید یک توپ استاندارد تنیس را خریداری کنید، باید در وهله اول به سایز و وزن آن توجه داشته باشید. هر کدام از این موارد، پرش و سرعت توپ را تعیین می‌کنند. از طرفی قطر استاندارد برای توپ تنیس حداقل 2.57 و حداکثر 2.7 تعیین شده است. اگر در این زمینه‌ها اطلاعات خاصی ندارید، حتماً با از افراد متخصص درخواست مشورت کنید.

  • کیفیت تولید توپ

توپ‌های تنیس در برندهای مختلف تولید می‌شوند که بر اساس میزان دوام و پرش توپ دارای کیفیت متفاوت هستند. قیمت توپ تنیس نیز در اکثر موارد بر طبق همین دو عامل تعیین می‌شود که البته مواردی مانند سطح بازی بازیکنان و نوع زمین نیز در آن دخالت دارد. به‌طورکلی باید از توپ با برندهای مناسب خریداری کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

  • رنگ بندی توپ

هر کدام از رنگ‌های توپ تنیس ویژگی‌هایی دارند که در انتخاب مورد مناسب مؤثر هستند. برای نمونه رنگ قرمز توپ برای بازیکنان مبتدی استفاده می‌شود که البته سن زیر 10 سال هم دارند. توپ‌های نارنجی از ویژگی پرش متعادلی برخوردار هستند و برای افرادی است که از سطح مبتدی فراتر رفته‌اند. توپ سبزرنگ نیز برای بازیکنانی است که دو مرحله از مبتدی پیش رفته‌اند و تکنیک‌های بازی را به‌خوبی یاد گرفته‌اند.

از کدام مرکز خرید اینترنتی توپ تنیس انجام دهیم؟

برای اینکه یک توپ تنیس باکیفیت داشته باشید، باید از مراکزی خرید کنید که دارای ویژگی‌های زیر هستند:

  • مشاوره قبل از خرید

به مجموعه‌هایی برای خرید توپ بازی تنیس مراجعه کنید که مشاوره قبل از خرید را ارائه می‌دهند. برای مثال ما در مرکز اسپرت با ما با دارا بودن افراد متخصص، زمینه را برای خرید بهتر بازیکنان فراهم کرده‌ایم.

  • تنوع توپ تنیس

یک مرکز معتبر باید دارای تنوع در بخش ارائه توپ باشد تا در این صورت بازیکنان بتوانند توپ دلخواه خود را خریداری کنند. در حال حاضر برندهای زیادی به تولید انواع توپ تنیس اقدام کرده‌اند که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند.

  • خدمات پس از فروش

مراکز معتبر ارائه دهنده توپ‌بازی تنیس باید گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز برای مشتریان در نظر داشته باشند. در واقع ممکن است به دلایل مختلف توپ‌های خریداری شده دچار ایراد باشند که در این صورت مجموعه مدنظر باید به بررسی موضوع و در نهایت تعویض توپ اقدام کند.

  • قیمت مناسب

قیمت توپ تنیس بر اساس موارد مختلفی تعیین می‌شود، اما آنچه که برای متقاضیان دارای اهمیت است، خرید بهترین توپ تنیس با قیمت مناسب است. در مجموعه اسپرت با ما همه توپ‌های تنیس موجود زیر قیمت بازار عرضه شده است تا بازیکنان بتوانند با کمترین دغدغه لوازم مدنظرشان را خرید کنند.

ادامه مطلب