مرتب سازی براساس

خرید توپ جیمبال از اسپرت با ما

 

توپ جیم بال، توپی است که از آن به نام‌های دیگری نظیر توپ سوئیس، توپ پیلاتس و توپ ایروبیک هم یاد می‌شود. این توپ‌ها از مواد الاستیک تولید شده و قطری بین 35 تا 85 سانتی‌متر دارند. توپ‌های جیم بال دارای یک دسته‌بندی کلی هستند و بر این اساس به دو نوع ساده و خاردار تقسیم می‌شوند.&

از توپ جیم بال خار دار بیشتر برای ماساژ به جهت افزایش خون‌رسانی به عضلات استفاده می‌شود. این مدل توپ را می‌توان از جمله انواع سبک و البته مقاوم توپ‌ها دانست که در کنار کاربرد بسیار آسان، استفاده‌های زیادی دارند و در برخی از رشته‌های ورزشی از جمله ایروبیک، یوگا، تناسب اندام، پیلاتس، توان‌بخشی و... استفاده می‌شود. نکته جالبی که سبب شده استفاده از این مدل توپ رواج بیشتری پیدا کند، این است که هنگام استفاده از توپ‌های جیم بال برای متعادل نگه داشتن بدن عضلات بیشتری از بدن درگیر می‌شوند. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد توپ پیلاتس جیم بال کسب کرده و با قیمت توپ جیم بال هم بیشتر آشنا شوید. 

ادامه مطلب


توپ جیم بال

 

توپ‌ها از جمله ابزار‌های ورزشی هستند که دارای تنوع بسیار بالایی بوده و هر یک از این انواع هم کاربرد و کارایی خاص خود را دارند. یکی از انواع توپ ساخته شده از الاستیک نرم، جیم بال نام دارد. این مدل از توپ به طور معمول دارای سایز‌بندی بوده و در 5 قطر افزایشی تولید می‌شود. بازه سایز‌بندی این مدل از قطر 10 سانتی‌متر شروع شده و تا قطر 85 سانتی‌متر ادامه دارد. 

توپ‌های جیم بال پر از هوا هستند و با برداشتن میله سوپاپ هوای داخل توپ به راحتی خالی می‌شود. بیشترین کاربرد این مدل توپ برای توان‌بخشی، فیزیوتراپی و استفاده در تمرینات ورزشی است. جالب است بدانید، از این مدل توپ حتی برای تمرین با وزنه هم استفاده می‌شود. در مجموع می‌توان گفت: با استفاده از توپ‌های جیم بال حرکات مقاومتی، کششی و تقویت عضلات انجام می‌شود. 

 

چند روش استفاده از توپ جیم بال

 

این نوع توپ کاربرد‌های بسیار زیادی دارد و برای انجام حرکات ورزشی مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. کاربرد اصلی این توپ برای درمان بیماری‌های کمر است که سبب بروز کمر درد می‌شوند. از دیگر کاربرد‌های توپ‌های جیم بال می‌توان به افزایش قدرت عضلات شکم و پشت اشاره کرد. استفاده از این توپ ثبات و تعادل بدن فرد را افزایش می‌دهد. کار کردن با این مدل توپ و انجام تکنیک‌های مربوطه، باعث می‌شود فرد بتواند موقعیت خنثی ستون فقرات خود را پیدا کند. افزایش تحرک بدن، تقویت کنترل کلی بدن و تقویت قدرت عضلات مرکزی بدن از دیگر کاربرد‌های استفاده از این توپ هست. 

 

برای شروع انجام حرکات ورزشی با استفاده از توپ‌های جیم بال توصیه می‌شود که در ابتدا به مدت 30 دقیقه بر روی توپ نشسته و به آرامی بالا بپرید. انجام این حرکت به تدریج سبب می‌شود تا فرد بتواند بر روی توپ تعادل پیدا کرده و حالت خود را روی توپ حفظ کند. اقدام دیگری که باید برای استفاده از توپ رعایت شود، پیدا کردن وضعیت خنثی ستون فقرات کمر است که از آن تحت عنوان لوردوتیک یاد می‌شود. 

 

برای پیدا کردن این وضعیت خنثی باید اقداماتی که در ادامه توضیح داده می‌شود را انجام دهید. در ابتدا بر روی توپ تمرینی خود خم شوید و قسمت بالای کمر و پایین آن را کمی گرد کنید. بعد از این حالت به آرامی و با حفظ نکات ایمنی تمرین خود را با استفاده از توپ شروع کنید. در مرحله بعد لازم است تا به بدن خود اجازه دهید به صورت خودکار حالت و فرم صاف خود را پیدا کند، زیرا این حالت صاف سبب می‌شود فرد بتواند در حین انجام پرش بر روی توپ تعادل خود را حفظ کند. 

 

به این حالت متعادل که فرد بر روی توپ تمرینی پیدا می‌کند، مرکز ثقل می‌گویند و مراحل پیدا کردن مرکز ثقل تحت عنوان اقدامات یافتن مرکز ثقل مشهور هستند. در این حالت قسمت بالا تنه بدن فرد بر روی یک پایه لگنی ثابت و متعادل باقی می‌ماند. توجه داشته باشید که کوچک‌ترین تغییر در موقعیت بدنی فرد می‌تواند حالت مرکز ثقل را تغییر دهد و در صورت بروز برای حفظ تعادل باید حالت ماندن بر روی توپ را اصلاح کنید. برای حفظ این حالت لازم است تا ماهیچه‌های معده در تمام مدت فعالیت کنند تا این حالت متعادل یا همان حالت خنثی حفظ شود. 

 

کمر درد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از مهم‌ترین دلایل بروز کمر درد بلند کردن اجسام سنگین است که باعث کشیدگی عضلات و آسیب دیدن کمر می‌شود. در این جاست که کاربرد‌های روزانه توپ جیم بال به شما کمک می‌کند و انجام آن‌ها تا حد زیادی به فرد یاد می‌دهد که هنگام برداشتن وسایل سنگین بدن را در چه حالتی نگه دارد تا کمترین آسیب به کمر وارد شود. یکی از این حرکات تصحیح‌کننده حالت بدن بالابر ارگونومیک نام دارد. 

 

حرکت بالابر ارگونومیک با توپ جیمبال

 

برای انجام این حرکت لازم است در ابتدا توپ را در قسمت پشت کمر بر روی دیوار قرار دهید. در توضیح بیشتر باید گفت: توپ باید بین کمر شخص و دیوار باشد و فرد صاف بایستید. در مرحله بعد باید پا‌ها را 30 تا 60 سانتی‌متر جلو برده و سپس پا‌ها را به اندازه عرض شانه باز کنید. بعد با کمک دستانتان کمی بر روی زانو خم شده و بدون اینکه به سمت توپ متمایل شوید، به حالت چمباتمه درآمده و اجازه دهید تا توپ موقعیت کمر شما را هدایت کند. 

 

مجدد به حالت ایستاده برگردید و این حرکت را 5 بار تکرار کنید. توجه داشته باشید که برای انجام این حرکت هنگام خم کردن زانو، زانو نباید از نوک انگشتان پا جلوتر برود. برای انجام تخصصی این حرکت و پیدا کردن حالت مناسب بدن برای بلند کردن اشیا بهتر است با یک متخصص فیزیوتراپیست مشورت کرده و با راهنمایی متخصص حرکات صحیح را انجام دهید. برای دیدن مدل های مت یوگا به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه فروشگاه خرید مت یوگا مراجعه کنید.

 

راهنمای خرید توپ جیم بال

 

برای خرید توپ جیم بال با کیفیت لازم است تا نکات مربوط به خرید این توپ را بدانید. برای ساخت این مدل توپ معمولاً از پی وی سی نرم استفاده می‌شود. ناگفته نماند که برای تهیه مواد اولیه دیگری نظیر TPE. NBR و لاستیک هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته جالب توجه در خصوص مواد سازنده توپ این است که برای ساخت این توپ از مواد بازیافتی و مواد اولیه سازگار با محیط زیست استفاده می‌شود. 

 

این مدل توپ معمولاً در رنگ‌های مات تولید شده و در مقایسه با دیگر انواع توپ ارتجاعی بیشتری داشته و مقاومت بالاتری هم در برابر سایش و پارگی دارند. توپ‌های جیم بال تولید شده از مواد اولیه بازیافتی بوی قوی‌تری دارند و معمولاً ظاهر آن‌ها هم براق است. 

 

استفاده از توپ‌های پی وی سی به دلیل مقاومت بیشتر در برابر ترکیدن و همچنین سختی بیشتر، یک وسیله ورزشی ایمن محسوب می‌شود. هر چه پی وی سی استفاده شده برای تولید توپ ضخامت بیشتری داشته باشد، ایمنی توپ بیشتر و احتمال ترکیدن توپ کمتر خواهد بود، بنابراین توپ جیم بال باکیفیت توپی است که از مواد مقاوم ساخته شده و ضخامت زیادی دارند. 

 

این توپ‌ها به مرور زمان با استفاده شدن کیفیت خود را از دست نمی‌دهند و برای مدت طولانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. پی وی سی اصلی‌ترین ماده برای تهیه توپ یوگا جیم بال است. به همین دلیل توپ یوگا جیم بال بهترین گزینه برای استفاده در باشگاه‌ها و انجام دادن حرکات ورزشی است. توپ پیلاتس جیم بال بهترین گزینه برای حفظ تعادل و انجام حرکات استقامت و انعطاف‌پذیری است. از دیگر فواید آن هم می‌توان به بهبود گردش خون در بدن یاد کرد که این مورد تأثیرات مثبتی بر روی سلامت بدن دارد. برای دیدن مدل های چرخ رولر پیشنهاد می شود به صفحه فروشگاه خرید چرخ رولر مراجعه کنید.

 

سایز‌ بندی توپ جیم بال

 

توپ‌های جیم بال دارای سایز‌بندی بوده و در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند که هر کدام هم کاربرد‌های خاص خود را داشته و برای انجام هر یک از حرکات ورزشی بهتر است از سایز مناسب استفاده کنید. انتخاب سایز مناسب سبب می‌شود افراد با قد‌های متفاوت بتوانند توپ با سایز مناسب انتخاب کرده و حرکات مورد نظر را بهتر انجام دهند. بعد از انتخاب توپ جیم بال با کیفیت نوبت به انتخاب توپ با سایز مناسب می‌رسد. برای این منظور باید همانند صندلی بر روی توپ بنشینید. در این حالت نشستن، اگر زانو‌های شما بالا بوده و سطح ران پایین‌تر باشد، باید توپ با سایز بزرگ‌تر انتخاب کنید.

 

اگر هنگام نشستن بر روی توپ به راحتی پای شما به زمین نرسد، توپ سایز کوچک‌تر مناسب شما است. به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد توپ جیم بال پرداختیم. توپ جیم بال یکی از انواع توپ بوده که از مواد اولیه مقاوم ساخته می‌شود و بهترین گزینه برای انجام حرکات کششی و تعادل محسوب می‌شود. این توپ برای انجام حرکات یوگا و دیگر حرکات تقویتی هم مناسب است. برای دیدن مدل های مختلف بارفیکس پیشنهاد می شود به صفحه فروشگاه خرید بارفیکس مراجعه کنید.

 

قیمت توپ جیمبال

 

قیمت توپ جیم بال هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت توپ جیم بال می‌توان به سایز توپ و مواد اولیه استفاده شده برای تولید توپ اشاره کرد. اگر قصد خرید توپ جیم بال را دارید، یکی از بهترین سایت‌های برای خرید، فروشگاه اسپرت با ما است که محصولات آن از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و تمامی ابزار ورزشی را می‌توان از این سایت خریداری کرد. 

 

برخی از سوالات رایج :

1.قیمت توپ جیم بال چقدر است ؟

قیمت توپ جیم بال هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت توپ جیم بال می‌توان به سایز توپ و مواد اولیه استفاده شده برای تولید توپ اشاره کرد. اگر قصد خرید توپ جیم بال را دارید، یکی از بهترین سایت‌های برای خرید، فروشگاه اسپرت با ما است که محصولات آن از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و تمامی ابزار ورزشی را می‌توان از این سایت خریداری کرد. 

2.راهنمای خرید توپ جیم بال چیست ؟

برای خرید توپ جیم بال با کیفیت لازم است تا نکات مربوط به خرید این توپ را بدانید. برای ساخت این مدل توپ معمولاً از پی وی سی نرم استفاده می‌شود. ناگفته نماند که برای تهیه مواد اولیه دیگری نظیر TPE. NBR و لاستیک هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته جالب توجه در خصوص مواد سازنده توپ این است که برای ساخت این توپ از مواد بازیافتی و مواد اولیه سازگار با محیط زیست استفاده می‌شود. 

ادامه مطلب