صفحه 1 از 1


لباس یونتوس

خرید لباس یونتوس 2018

باشگاه یونتوس که با نام یووه و یا همان یونتوس شناخته میشود یک باشگاه معروف فوتبال ایتالیایی در شهر تورین این کشور می باشد

لوگو باشگاه یونتوس

یونتوس سومین باشگاه قدیمی فوتبال ایتالیا بعد از جنوا و ادینزه  می باشد . یونتوس بجز فصل 2006 – 2007 تمامی تاریخ فوتبال خود را در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا یعنی سری آ حضور داشته است.  باشگاه فوتبال تورینی توسط چند دانشجو با نام ورزشی یونتوس ذر سال 1897 بنیانگزاری شد و از سال 1923 توسط خانواده آنیلی اداره میشود.

یونتوس یکی از پر افتخار ترین تیم های ایتالیا میباشد که 34 بار فاتح سری آ و 13 بار جام حدفی ایتالیا و 7 بار فاتح سوپر جام ایتالیا شد. این باشگاه قدرتمند همچنین در لیگ قهرمانان اروپا نیز 9 مرتبه فینالیست شد که تنها 2 بار جام انرا بالای سر برد .اولین قهرمانی یووه در اروپا در فصل 1984-85 به مربیگری جووانی تراپاتونی بود که توانست 1 بر 0 از سد لیورپول گذر کند و دومین بار نیز در فصل 1995-96 تحت هدایت مارچلو لیپی در ضربات پنالتی آزاکس امستردام را شکست داد. اولین باشگاه تاریخ فوتبال اروپا می‌باشد که توانسته‌است هر سه جام معتبر اروپایی را فتح کند.تنها باشگاه 3 ستاره فوتبال اینالیا در سال 2016 به عنوان دومین باشگاه برتر جهان از سوی فدراسیون بین الملی تاریخ و امار فوتبال معرفی شد.

بوونتوس یک باشگاه تمام عیار اینالیای بوده و هست و همواره بیشترین تعداد بازکنان ایتالیایی  را داشته و همچنین در تیم ملی بازکنان بسیاری از یوونتوس حضور داشتند  : جام جهنی 1934 تعداد 9 بازیکن ، جام جهانی 1938 تعداد 2 بازیکن ، جام جهانی 1982 تعداد 6 بازیکن و جام جهانی 2006 به تعداد 5 بازکن از ترکیب یوونتوس لباس تیم ملی ایتالیا را بر تن داشتند.

پیراهن های باشگاه یونتوس

لباس تیم یونتوس در سال 1903

لباس تیم یونتوس در سال 1903

در سال 1897 که باشگاه یوونتوس افتتاح شد لباس ان صورتی روشن با کراوات مشکی بود. این لباس توسط پدر یکی از بازکنان طراحی و ساخته شده بود که در اثر شستو شو مداوم رنگ ان کم کم کمرنگ می شد ، به همین دلیل در سال 1903 یووه به دنبال لباس دیگری برای این تیشرت صورتی بود که از یکی از اعضای خود در انگلستان به نام “جان ساویچ” خواست تار به دنبال پیراهنی که رنگ مقاومتری نسب به صورتی در مقابل این عناصر داشت را طراحی و عرضه کند. جان ساویچ دوستی داشت که در شهر ناتینگهام و یکی از طرفداران تیم باشگاه فوتبال “نوتس کانتی” بود .

جان ساویچ به واسطه دوستش پیراهن باشگاه نوتس کانتی را به شهر تورین فرستاد. بدین ترتیب پیراهن باشگاه یونتوس از صورتی کم رنگ به پیراهن راه راه سفید سیاه تغییر پیدا کرد که این تیشرت راه راه سفید سیاه تبدیل به پیراهن اصلی یوونتوس شد. متاسفانه بانوی پیر ایتالیا با این پیران اولین بازی خود را مقابل تیم جنوا باخت و این شکست های ادامه پیدا کرد که نحسی این رنگ را نشان دهد اما مدیران باشگاه تصمیم گرفت با این ترکیب رنگ ادامه دهند تا سرانجام پوونتوس در سال 1905 یعنی دوسال بعد اولین اکودتوی خورا فتح کرد .در این سال الفردو دیک مدیر یووه بود که بعد ها به تیم رقیب یعنی تورینو پیوست.

لباس های باشگاه یونتوس

تیشرت های باشگاه یونتوس

تیشرت یونتوس تنها تیشرت سه ستاره سری آ

بعد از هر 10 قهرمانی در سری آ یک ستاره طلایی بر روی پیراهن آن باشگاه ایتالیای حک خواهد شد . باشگاه یوونتوس در سال های 2011-2012 بطور غیر رسمی 30 امین عنوان قهرمانی سری آ  را بدست اورد امابه دلیل مسایل کالچو پولی و تبانی در فوتبال ایتالیا دو قهرمانی یووه در سالهای 2004 و 2005 پس گرفته شد ، اما بانوی پیر در فصل 2013-2014 توانست 30 امین قهرمانی خود را بدست اورد ولی با هم اندرا آنیلی میدریت یوونتوس در خواست کرد تا ستاره سوم تا زمانی که تیمی  از سری آ به ستاره دوم دست پیدا نکرده این ستاره سوم طلایی بر روی پیراهن یوونتوس حک نشود. در نهایت در فصل 2014 -2015 مدیران یوونتوس موافقت کردن که ستاره سوم بر روی پیراهن باشگاه یوونتوس که توسط آدیداس طراحی شده بود ، قرار گیرد.

تیشرت یونتوس طراحی شده توسط آدیداس

تیشرت یونتوس طراحی شده توسط آدیداس

لقب های باشگاه یونتوس 

بانوی پیر[la Vecchia Signora] : یکی از معروفترین لقبهای باشگاه یوونتوس است. بانو نخستین و اصلیترین لقب یووه میباشد که ریشه در انام ان دارد . در زبان منطقه ی پیمونته با نو را بصورت madama تلفظ میکنند.در حال حاضر یوونتوس را با لقب بانوی پیر میشناسند نه بانو!!!.معنای لغوی یوونتوس به معنای جوانان است اما این تضاد به لقب بانوی پیر به دلیل افتخارات بیشمار و پیای این تیم در دو قرن اخیر می باشد.

دوست دختر ایتالیا یکی دیگر از القاب یووه میباشد. بیانکونری و گورخر ها دیگر القاب این بودند. بیانکونری به معنای سیاه و سفید ها و لقب گورخر ها که کامل مشخص از رنگ پیراهن یووه گرفته شده.

لوگو باشگاه یوونتوس

لوگو یوونتوس از دهه 1920 تا سالهای اخیر تغییرات گوناگونی داشته و در سال 2004 یکی از اخرین تغییرات ان رخ داد، نشان تیم یک سپر بیضی سیاه و سفید از نوعی که توسط کلیسا های ان دوره استفاده میشد، تغییر یافت.این سپر از پنج نوار عمودی تشکیل میشد : دو راه راه سفید و سه نوار سیاه و سفید. در بخش فوقانی آن از نماد شهر تورین که گاو نر است استفاده شده‌است و یک تاج طلایی نیز بالای سر آن قرار دارد. همچنین در بالای این سپر دو ستاره طلایی قرار دارد که نماد رسیدن یوونتوس به ۲۰ قهرمانی در سری آ می‌باشد.

در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۷، با حضور آندرا آنیلی رئیس باشگاه و اعضای آن از لوگوی جدید یوونتوس رونمایی شد. لوگوی جدید نمادی از زندگی به روش یوونتوس است.

تصویر لوگو های یوونتوس

تولید کنند گان و اسپانس های مالی پیراهن یوونتوس

اسپانسر های یونتوس

لباس یوونتوس سال 2018

فروشگاه اسپرت باما بهترین عرضه کننده لباس یوونتوس