دنبال چه سایزی هستید؟
مرتب سازی براساس

کفش فوتبال نایک از اسپرت با ما

 

فوتبال یک ورزش مهیج است که طرفداران زیادی دارد. انجام هر یک از رشته‌های ورزشی ابزار اولیه خاص خود را داشته و فوتبال هم از این قاعده مثتثنی نیست. یکی از مهم‌ ترین و البته ابتداعی‌ترین ابزار‌ها برای انجام فوتبال انتخاب یک کفش مناسب برای فوتبال است. کفشی که نه تنها به پا و عضلات شما آسیب نزند بلکه به شما کمک کند

در خصوص اهمیت خرید کفش فوتبال نایک باید گفت کفش فوتبالی خوب و متناسب سه کاربرد مهم دارد. کفش مناسب از پای شما محافظت می‌کند و سبب می‌شود تا حمل وزن بدن برای شما آسان‌تر باشد. از همه مهمتر هم اینکه کفش فوتبالی مناسب سبب می‌شود تا حرکات شما در حین فوتبال با کیفیت‌تر باشد.

ادامه مطلب

صفحه 1 از 5


تمام این موارد نشان‌دهنده اهمیت انتخاب کفش فوتبالی مناسب است و تمامی ورزشکاران علاقمند به فوتبال نیازمند داشتن یک جفت کفش فوتبال هستند. تقاضای زیاد برای کفش فوتبالی سبب شده تا برند‌های زیادی در نقاط مختلف کفش فوتبالی طراحی و تولید کنند. در این بین یکی از بهترین برند‌های تولید‌کننده برند نایکی است. در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص کفش فوتبال نایک می‌پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما همراه باشید.

 

برند نایکی

 

از این برند می‌توان به عنوان یکی از بزرگترین و البته محبوب‌ترین برند‌های تولید‌کننده تجهیزات ورزشی یاد کرد که محصولات تولیدی این کمپانی تنوع بالایی داشته و به دلیل کیفیت بالایی هم که دارند انتخاب بسیاری از ورزشکاران است. بنیانگذاران این برند معتبر دو شخص به نام فیل نایت و بیل بوئرمن هستند که این برند را برای نخستین بار در سال 1964 پایگذاری کردند. جالب است بدانید که این دو شخص نا آشنا به ورزش و رشته‌های ورزشی نبودند و قبل از آغاز همکاری هر کدام در زمینه‌های مختلف ورزشی فعالیت داشتند. بوئرمن برای تولید کفش ورزشی با کیفیت تلاش زیادی داشت و این تلاش‌ها در نهایت منجر به تولید کفش فوتبالی نایک شد. کفشی که کیفیت بالای آن سبب شده تا تعداد طرفداران آن روز افزون باشد. برند نایکی بعد از تولید محصولات با کیفیت و محبوبیتی که به دست اورد به این فکر افتاد تا یک لوگو اختصاصی را برای خود طراحی کند. در نهایت لوگو برند نایکی که برگرفته از بال یک فرشته یونانی به نام نایک است طراحی و استفاده شد.

 

اهمیت خرید کفش فوتبال نایک 

 

در خصوص خرید کفش فوتبال نایک باید بدانید که خرید کفش مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ذکر این مورد که علت بسیاری از آسیب‌ها نظیر آسیب به زانو که در حین ورزش به فرد وارد می‌شود به دلیل نامناسب بودن کفش انتخاب شده توسط ورزشکار است، اهمیت انتخاب کفش مناسب برای فوتبال را نشان می‌دهد. کفش نامناسب و بی‌کیفیت سبب می‌شود تا در حین انجام ورزش احتمال لغزیدن و سقوط ورزشکار وجود داشته باشد، زیرا کفش نامناسب فشار زیادی را به پا و زانو ورزشکار وارد می‌کند.

در مقابل اگر برای ورزش کردن کفش مناسبی نظیر کفش فوتبال نایک را انتخاب کنید این کفش کمر و دیگر اندام‌های تحتانی بدن شما را از آسیب و وارد شدن ضربه محافظت می‌کند. کفش مناسب انجام حرکات ورزشی را نیز آسان کرده و در طول فوتبال هیچگونه محدودیتی را برای شما ایجاد نمی‌کند. برای اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید بهتر است بدانید که کفش فوتبالی مناسب استاندارد‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارد و کفشی مناسب محسوب می‌شود که این خصوصیات را دارا باشد. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص ویژگی‌های کفش فوتبالی نایک می‌پردازیم که ویژگی‌های یک کفش مناسب هم محسوب می‌شود.

 

ویژگی‌ های کفش فوتبالی استاندارد

 

فوتبال از آن رشته‌های ورزشی است که تحرک بسیار زیادی داشته و جنب و جوش این ورزش مشخصه اصلی آن است. در نتیجه تحرک زیاد در این ورزش، احتمال آسیب دیدن نیز افزایش پیدا می‌کند. برای جلوگیری از بروز حادثه باید از ابزار‌ها و تجهیزات مناسب برای این ورزش استفاده کرد. یکی از اصلی‌ترین تجهیزات انتخاب کفش مناسب است.

 

  • طراحی متناسب

 

مهم‌ترین ویژگی یک کفش مناسب طراحی متناسب آن می‌باشد. به این معنا که شکل و ظاهر کفش متناسب با فرم پا طراحی شده و وقتی کفش را می‌پوشید پا به درستی در جای مناسب خود قرار بگیرد. عدم توجه به این نکته در هنگام طراحی کفش فوتبالی سبب می‌شود تا هنگام پوشیدن کفش، پا خود را با آن منطبق کند که این مورد ممکن است به انگشت پا آسیب وارد کرده و انجام حرکات ورزشی را محدود کند.

 

  • اندازه بودن سایز

 

اندازه بودن سایز هم از دیگر ویژگی‌های یک کفش استاندارد محسوب می‌شود. خوشبختانه برند نایکی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل با هر سایز و سلیقه‌ای که هستید می‌توانید کفش نایکی مناسب خود را خریداری کنید. در خصوص سایز مناسب کفش فوتبالی باید به این نکته اشاره کنیم که به طور معمول دو پا اشخاص با یکدیگر کاملاً برابر نبوده و یک پا کمی بزرگتر است. به منظور راحتی بیشتر کفشی را انتخاب کنید که سایز آن به سایز پای بزرگتر شما هماهنگ باشد. برای اطلاع از قیمت های کفش بسکتبال آندرامور از صفحه خرید کفش بسکتبال آندرامور دیدن فرمایید.

 

  • کیفیت بالا

 

کیفیت بالای جنس استفاده شده و همچنین کیفیت بالای دوخت از دیگر موارد مهم هستند که برتری برند نایکی هم محسوب می‌شوند. کفش استاندارد کفشی است که علاوه بر کیفیت بالا از جنسی تولید شده باشد که به نوعی برای پا تهویه فراهم کند، زیرا در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی نظیر فوتبال به سبب تحرک دمای پا بالا رفته و نبود تهویه می‌تواند مشکلاتی را برای ورزشکار به وجود بیاورد.

 

  • تنوع کالا

 

کفش فوتبالی خود دارای انواع مختلفی بوده و مدل مناسب با توجه به زمین مورد نظر انتخاب می‌شود. به عنوان مثال اگر قصد فوتبال در زمین‌های چمن مصنوعی یا زمین‌های سخت را دارید بهتر است از کفش‌های آجدار استفاده کنید. در مقابل کفش مناسب برای فوتبال در زمین‌های چمن نرم و همچنین زمین‌های گلی، کفش‌های فوتبالی است که به اصطلاح دارای گلمیخ می‌باشند. قیمت کفش فوتبال نایک هم با توجه به مدل آن مشخص می‌شود. برای اطلاع از قیمت های کفش بسکتبال نایک صفحه خرید کفش بسکتبال نایک را مشاهده کنید.

 

تولیدات برند نایکی برتری‌های زیادی دارد و از جمله این برتری‌ها باید به تنوع بالای محصولات تولید شده توسط این برند اشاره کرد. نایکی برای هر نوع زمین فوتبال کفش فوتبالی مناسب را طراحی و تولید کرده است. به عنوان مثال کفش چمن نایک که مناسب برای استفاده در زمین چمن است. هنگام خرید کفش نایکی ممکن است اصطلاحات متفاوتی به گوش برسد از جمله کفش استوک فوتبال نایک، در توصیف استوک باید گفت که به می‌خ‌های برآمده بر روی قسمت بیرونی کفی کفش فوتبال استوک گفته می‌شود که ممکن است از جنس فلز، پلاستیک یا لاستیک باشد.

 

استوک به گونه‌ ای طراحی شده است که قابلیت جدا‌سازی و حتی تعویض را هم دارند. در موارد غیر حرفه‌ای هم از استوک‌های پرسی استفاده می‌شود. تنوع جنس استفاده شده برای تولید استوک نشان‌دهنده تنوع استوک و در نتیجه آن کاربرد متفاوت آن است. علاوه بر جنس، شکل ظاهری استوک نیز متفاوت بوده و در دو نوع مخروطی و تیغه‌ای تولید می‌شوند. اگر استوک کفش استوک فوتبال نایک مخروطی شکل باشد بیشتر مناسب برای استفاده در زمین‌های نرم نظیر زمین چمن طبیعی است. اگر کفش چمن نایک دارای استوک تیغه‌ای باشد هم بیشتر برای استفاده در زمین‌های سفت مثل چمن مصنوعی مناسب است. برای اطلاع از قیمت های کفش فوتبال صفحه خرید کفش فوتبال را مشاهده کنید.

 

سخن پایانی

 

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص کفش فوتبال نایک پرداختیم. دانستید که کفش یکی از تجهیزات اولیه و اصلی برای انجام بازی فوتبال محسوب می‌شود. کفش مناسب تا حد زیادی آسیب‌های وارده به ورزشکار را کاهش می‌دهد. در مورد قیمت کفش فوتبال نایک هم باید بدنید که عوامل مختلفی بر روی قیمت‌گذاری این محصولات تأثیر‌گذار است که از آن جمله می‌توان به مدل کفش، جنس و. . اشاره کرد.

ادامه مطلب