آموزش ورزش تی ار ایکس

آموزش تی ار ایکس از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. این ورزش یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای آمادگی جسمانی در همه سطوح ورزشی است. اگرچه ورزش TRX توسط نیروی دریایی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما با توجه به مزایای بسیاری که این ورزش دارد، ورزشکاران بسیاری از مبتدی گرفته تا حرفه‌ای به انجام آن روی آورده‌اند.

در مقاله پیش رو قصد داریم که نحوه آموزش تی ار ایکس را مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعات لازم برای یادگیری این ورزش مفید را در اختیار شما قرار دهیم.

TRX چیست و مزایای آن کدامند؟

تی آر ایکس یکی از زیرشاخه‌های بدنسازی است که به منظور افزایش قدرت جسمانی طراحی شده‌است. در تمرینات TRX از دو بند آویزان شده استفاده می‌کنند که یک سر آنها به تکیه‌گاهی محکم و سر دیگر بسته به نوع تمرین ورزشی به دست یا پاها متصل خواهد شد.

تمرینات ورزشی طراحی‌شده در TRX به گونه‌ای هستند که به منظور مقابله با گرانش، ایجاد قدرت، تعادل و انعطاف‌پذیری بدن انجام می‌شوند. مهمترین مزیت انجام حرکات ورزشی تی آر ایکس، ایجاد قدرت و ثبات بیشتر بدنی است.

بسیاری از ورزشکاران از قدرت بدنی بالایی برخوردار هستند اما بدن آنها در تعادل، پایداری و انعطاف‌پذیری بسیار ضعیف عمل می‌کند. TRX به چنین ورزشکارانی کمک می‌کند که به اهداف مطرح شده دست پیدا کنند.

 

آموزش TRX به چه صورت انجام می‌شود؟

آموزش عملکردی

در گذشته بیشتر تمرینات ورزشی به گونه‌ای طراحی شده‌بودند که در آن افراد تنها بر تقویت یک عضله تمرکز داشتند. چنین تمریناتی عموماً توانایی ورزشکاران در حرکت را محدود می‌کردند. امروزه ورزشTRX، این امکان را برای افراد فراهم کرده‌است که بدن خود را با محدودیت بسیار کمتری به حرکت درآورند و در نتیجه بازدهی بسیار بیشتری داشته باشند.

TRX به ورزشکاران کمک می‌کند که عضلات و مفاصل بیشتری را در حین ورزش درگیر کنند؛ دقیقاً مانند آنچه در زندگی واقعی اتفاق می‌افتد. به همین دلیل لازم است که تی آر ایکس را در برنامه ورزشی خود بگنجانید. ضمن کاهش خطر آسیب‌دیدگی از تمرینات دیگر، از مزایای بی‌شمار این ورزش بهره‌مند خواهید شد.

چگونه شروع به یادگیری TRX کنیم؟

۱٫       از یک مربی شخصی حرفه‌ای کمک بخواهید

استفاده از تجربیات یک مربی حرفه‌ای در زمینه TRX به یادگیری هرچه سریع‌تر و موثرتر این ورزش کمک می‌کند. از حرکات ابتدایی شروع کنید و در ادامه تمرینات دشوارتری را انتخاب کنید. در صورتی که هیچ سررشته‌ای از این ورزش ندارید، از مربی خود بخواهید که تکنیک‌های استاندارد این ورزش را به شما آموزش دهد.

بهره‌مندی از توصیه‌های مربی حرفه‌ای، منجر به کاهش خطر آسیب‌دیدگی در اثر این ورزش خواهد شد. یادگیری اصولی و استاندارد ورزش تی آر ایکس به شما کمک می‌کند که در آینده این امکان را داشته باشید که این تمرینات را به تنهایی و در منزل با استفاده از تجهیزات مورد نیاز، انجام دهید.

 

۲٫      در کلاس‌های باشگاهی ثبت نام کنید

باشگاه تی ار ایکس

بسیاری از سالن‌های ورزشی، تی آر ایکس را به صورت گروهی آموزش می‌دهند. ورزش به صورت گروهی با بازدهی بسیار بالایی همراه خواهد بود و این امکان وجود دارد که در صورت وجود اشکال در اجرای تمرینات، از مربی خود بخواهید که شما را در این زمینه راهنمایی کند.

 

۳٫     استفاده از منابع آنلاین

منابع آنلاین بسیاری در دسترس هستند که به کمک آنها می‌توان بسیاری از تکنیک‌های ورزشی TRX را آموخت. استفاده از این راهکار سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های رفت و آمد به باشگاه‌های ورزشی و بسیاری از هزینه‌های جانبی دیگر خواهد شد.

تنها نکته مهم در این زمینه، خرید بند تی آر ایکس برای تمرین در منزل یا فضاهای باز دیگر است. علاوه بر این، با تمرین در خانه این امکان وجود خواهد داشت که افراد ایده‌های خود در رابطه با برخی از تمرینات TRX را اجرا کنند.

 

چگونه باید تمرینات TRX را با شدت بیشتری آموزش داد؟

تمرینات تی ار ایکس

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، ورزش تی آر ایکس در دو سطح حرفه‌ای و مبتدی دسته‌بندی می‌شود. تفاوت اصلی در آموزش تی ار ایکس به ورزشکاران مبتدی و حرفه‌ای، زاویه تمرین کردن آنها است. برای انجام TRX با شدت بیشتر، لازم است که ابتدا تمرینات ورزشی در زاویه کمتری انجام شوند.

روش دیگر برای افزایش شدت این ورزش، اضافه کردن تجهیزات دیگر مانند Bosu یا kettlebell خواهد بود. علاوه بر این، انجام تمرینات یک‌طرفه مانند اسکوات با یک پا و یک دست از دیگر راهکارهای افزایش شدت TRX خواهد بود.

در صورتی که تمایل دارید که تمرینات TRX را با شدت کمتری به انجام برسانید، لازم است که تمرینات را باز زاویه بیشتری انجام دهید. قرار دادن پا یا دست در مرکز ثقل بدن، به کاهش شدت تمرینات کمک می‌کند.

در نهایت براساس آنچه بیان شد، آموزش تی ار ایکس در دو سطح حرفه‌ای و مبتدی صورت می‌گیرد. راهکارهای متنوعی برای یادگیری این ورزش قدرتی وجود دارد که انتخاب هر یک از آنها مزیت‌های مخصوص به خود را دارد.

در صورتی که به انجام این ورزش علاقه‌مند هستید، در یادگیری آن تعللی نکنید. TRX قدرت، انعطاف‌پذیری و تعادل را در بدن تقویت می‌کند و در نهایت منجر به سلامت روحی و جسمی خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید : تمرینات تی ار ایکس

 

خرید بند تی ار ایکس

خرید بند تی ار ایکس به منظور انجام تمرینات ورزشی TRX خرید بند تی آر ایکس الزامی است. استفاده از بند TRX مناسب علاوه بر اینکه منجر به انجام تمرینات ورزشی استاندارد خواهد شد، ایمنی ورزشکار را نیز تضمین می‌کنند. چنانچه به ورزش TRX علاقه‌مند هستید، لازم است بدانید که...

آموزش تی ار ایکس

آموزش ورزش تی ار ایکس آموزش تی ار ایکس از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. این ورزش یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای آمادگی جسمانی در همه سطوح ورزشی است. اگرچه ورزش TRX توسط نیروی دریایی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما با توجه به مزایای بسیاری که این ورزش دارد، ورزشکاران...

تمرینات تی آر ایکس

تمرینات تی آر ایکس ورزش تی آر ایکس ورزش دریانوردان آمریکایی بود. این رشته ورزشی هسته مرکزی بدن را درگیر و به این ترتیب استقامت و توان عمومی بدن را به شدت افزایش می‌دهد. دو عامل در تمرینات تی آر ایکس راهگشای شما هستند. نخست نیروی جاذبه و سپس وزن بدن. به منظور انجام...

خرید کفش کتانی مردانه ارزان

با توجه به شرایط کنونی یکی از سوالات زیادی که میشه و خیلی از ما ها دنبال ان هستیم خرید ملزومات ارزان هست. مثل خرید کفش ارزان . اما ایا امکان این وجود دارد که باز هم بتوان محصول ارزانی رو تهیه و خرید کرد ؟ ایا خرید محصول ارزان آن هم کفش که برای سلامتی و راحتی اهمیت...

کامل ترین راهنمای خرید کفش بسکتبال : بهترین کتانی های بسکتبال 2018

خرید و استفاده از کفش مناسب در بازی بسکتبال می تواند خیلی تاثیر گذار باشد. کفش های مخصوص بسکتبال می توانند از فشار های وارده در هنگام برش توپ(cutting)، پریدن(jumping)، دریبل(dribbling) و دویدن(running) که در هنگام بازی بسکتبال بر پا وارد می شوند جلوگیری کنند.

کتونی یا کتانی : خرید کتانی از فروشگاه انلاین

منظور از کفش کتونی ، کفشی است ک به طور خاص برای پیاده روی و ورزش طراحی شده است ، اما امروزه به طور وسیع در مورد استفاده مردم میباشد . در حال حاضر کتونی در صنعت مد نقش موثر و ویژه ای دارد. خیلی ها کتونی را با نام کفش رانینگ ، کفش پیاده روی ، یا...

زیباترین و محبوب ترین لباس تیمی سال 2018

زیباترین لباس تیم های فوتبال در جام جهانی 2018 : جام جهانی فوتبال یکی از بزرگترین رویداد های ورزشی در جهان می باشد. در سال 2018 این رویداد بزرگ ورزشی در کشور روسیه برگزار شد که در این مسابقات 32 تیم از سراسر جهان شرکت داشتند و در هشت گروه 4...

16 نکته خرید لباس ورزشی

فرق لباس نسخه بازیکن با لباس نسخه هوادار تولید کنندگان لباس ورزشی معمولا به خاطر اینکه لباس مورد استفاده بازیکنان قیمت بالایی دارد، لباسی مخصوص هواداران طراحی می کنند که با حذف بعضی جزئیات در لباس بازیکنان که خیلی هم برای استفاده هواداران ضروری نیست و با حفظ کیفیت ،...

راهنمای خرید و انتخاب تیشرت ورزشی و فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار

با استفاده از تجهیزات و لباس های مناسب می توانیم از بروز آسیب های جدی و صدمات بدنی جلوگیری کنیم. پوشیدن لباس های مناسب باعث تحرک بهتر و آزادی عمل بیشتری می شود. لباس مناسب باعث افزایش اعتماد به نفس می شود مخصوصا هنگامی که لباس تیم محبوبمان را می پوشیم....

با ما در تماس باشید

۰۲۱۶۶۷۳۴۲۸۷
شنبه تا چهار شنبه ساعت ۱۰:۳۰ الی ۲۰:۰۰
۰۹۳۹۱۰۰۶۸۱۳
شنبه تا چهار شنبه ساعت ۱۰:۳۰ الی ۲۰:۰۰
۰۹۱۲۴۳۷۴۵۹۷
شنبه تا چهار شنبه ساعت ۱۰:۳۰ الی ۲۰:۰۰