تمرینات تی آر ایکس

ورزش تی آر ایکس ورزش دریانوردان آمریکایی بود. این رشته ورزشی هسته مرکزی بدن را درگیر و به این ترتیب استقامت و توان عمومی بدن را به شدت افزایش می‌دهد. دو عامل در تمرینات تی آر ایکس راهگشای شما هستند. نخست نیروی جاذبه و سپس وزن بدن.

به منظور انجام تمرینات تی آر ایکس باید بدن خود را در حالتی قرار دهید که یک نقطه ثقل را به وجود آورید. شما باید تعادل را به درستی با استفاده از کش‌ها و بند‌های تی آر ایکس به وجود آورید. خلاق باشید، با توجه به نوع تمرینات تی آر ایکس ممکن است از دست‌ها و پاهای خود جهت گرفتن بند استفاده کنید. موضوع اصلی ایجاد تعادل در هسته مرکز بدن است. در حالی که بخشی از بدن شما معلق است، فشار قابل توجهی به این قسمت از بدن وارد می‌کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از تمرینات تی آر ایکس آشنا شوید.

تمرینات تی ار ایکس

شنا با تی آر ایکس

در این تمرین پاها را در بند تی آر ایکس قرارداده، در حالت شنا قرار می‌گیرید. سپس با اتکا بر بند حرکت شنا را انجام دهید. از آنجایی که در بیان حالت پا از حالت طبیعی کمی بالاتر قرار دارد، فشار بیشتری به بدن وارد می‌شود و این حرکت برای تقویت شانه، سینه و بازوها بسیار مناسب است.

به منظور انجام این حرکت هسته مرکزی بدن یعنی شکم را منقبض کنید، سپس پاها را در حالی که در بند قرار گرفته‌اند، جمع کرده و به فضای سینه نزدیک کنید. سپس به آرامی پاها را به حالت اولیه باز گردانید.

پرس سینه با تی ار ایکس

پرس سینه با تی آر ایکس

پرس سینه به سبک سنتی را به کلی فراموش کنید. جهت انجام این تمرین پشت به بند بایستی، پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. در این حالت بند را به دست بگیرید و دست‌ها را در ارتفاع شانه نگه دارید به جلو خم شوید. سعی کنید با بدن خود زاویه صافی را ایجاد کنید. دست‌ها را خم کنید، به سینه بچسبانید. زمانی که با فشار بدن را به حالت اولیه باز می‌گردانید، بازوها و عضلات سینه را به شدت درگیر می‌کنید.

آموزش تی ار ایکس تمرین تمساح

تمرین تمساح

در تمرینات تی آر ایکس تمرینی وجود دارد بنام تمساح که بی نهایت برای تقویت شانه و عضلات شانه مفید است. جهت انجام این حرکت مقابل بند تی آر ایکس بایستید. بند‌ها را به دست بگیرید؛ یک دست را بالا بیاورید سپس به عقب متمایل شوید تا بدن به حالت مورب قرار بگیرد. در حالی که به عقب کشیده می‌شوید، با استفاده از دست راست خود را بالا بکشید. با استفاده از دست چپ خود را به سمت عقب و پایین هل دهید.

در حالی توانایی و ثبات شما در انجام این حرکت افزایش می‌یابد، عضلات پشت و شانه شما نیز به خوبی تقویت می‌شود.

شنای هسته ای تی ار ایکس

 

شنای هسته‌ای

در تمرینات تی آر ایکس، یک نوع شنای وجود دارد که در واقع تمام بخش‌های بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این شنا عضلات سینه، شانه، بازو و شکم به شدت درگیر می‌شوند. در حین انجام این تمرین حالتی شبیه به یک قورباغه پیدا خواهید کرد و در همین حین در قسمت بالا تنه و هسته بدن احساس سوزش می‌کنید. در همین حال آرنج شما موفق به لمس کردن زانوان شما می‌شود.

آموزش تی ار ایکس

پیچاندن ماهیچه‌های دوقلو

در تمامی تمرینات تی آر ایکس هسته مرکز بدن که همانا عضلات شکم هستند، به شدت درگیر می‌شوند. اما در برخی از تمرینات TRX فشار مضاعفی بر این عضلات وارد می‌شود. این تمرین نیز یکی از این تمرینات به شمار می‌رود. در این حرکت عضلات بازو و شکم به خوبی درگیر می‌شوند.

به منظور انجام این حرکت مقابل بندهای تی آر ایکس قرار بگیرید. در حالی که کف دست را رو به بالا نگه داشته‌اید، یکی از بندها را با یک دست بگیرید. تا جایی که بند به شما اجازه می‌دهد به عقب متمایل شوید. به منظور درگیر کردن عضله دوقلو دست، دست‌ها را از آرنج خم کنید. در همین حین به آرامی بدن خود را بالا بکشید. سپس بدن را به حالت اولیه باز گردانید. این حرکت تأثیر فوق‌العاده زیادی روی عضلات دوقلوی بازوها دارد.

تی ار ایکس

تمرین y fly

این تمرین برای تقویت عضلات شکم، دوقلوهای بازو و فیله‌های کمر بسیار مفید است. به این منظور باید روبروی بندها بایستید؛ پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید؛ بندها را به دست بگیرید و دست‌ها را به شکل حرف Y باز کنید؛ در این حالت کف دست‌ها باید به سمت بالا باشد.

در همین حال روی پاشنه پا به عقب متمایل شوید. دست‌ها را طوری به هم نزدیک کنید که در نقطه‌ای در روبروی چهره شما یکدیگر را لمس کنند. با کمک لگن، بدن را به حالت اولیه بازگردانید.

 

در آخر

تی آر ایکس ورزش استقامتی بسیار سودمندی است. از این رو با استفاده از کمترین تجهیزات نتایج شگفت انگیزی را در پی خواهد داشت. تمام آنچه نیاز دارید بندهای تی آر ایکس، کمی پشتکار و خلاقیت است. با استفاده از این بندها در فضای باشگاه یا منزل، عضلات مختلف بدن را تقویت کنید و اندام ایده آل خود را به دست آورید. تمرینات تی آر ایکس قوای بدنی فرد را به شدت بهبود می‌بخشند. اسپرت با ما در این مقاله تمریناتی را به شما معرفی کرده‌است که می‌توانند سلامتی عمومی بدن شما را بهبود ببخشند. با مشاهده تصاویر در حالت درست قرار بگیرید و تمرینات را به انجام برسانید.

خرید بند تی ار ایکس

خرید بند تی ار ایکس به منظور انجام تمرینات ورزشی TRX خرید بند تی آر ایکس الزامی است. استفاده از بند TRX مناسب علاوه بر اینکه منجر به انجام تمرینات ورزشی استاندارد خواهد شد، ایمنی ورزشکار را نیز تضمین می‌کنند. چنانچه به ورزش TRX علاقه‌مند هستید، لازم است بدانید که...

آموزش تی ار ایکس

آموزش ورزش تی ار ایکس آموزش تی ار ایکس از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. این ورزش یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای آمادگی جسمانی در همه سطوح ورزشی است. اگرچه ورزش TRX توسط نیروی دریایی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما با توجه به مزایای بسیاری که این ورزش دارد، ورزشکاران...

تمرینات تی آر ایکس

تمرینات تی آر ایکس ورزش تی آر ایکس ورزش دریانوردان آمریکایی بود. این رشته ورزشی هسته مرکزی بدن را درگیر و به این ترتیب استقامت و توان عمومی بدن را به شدت افزایش می‌دهد. دو عامل در تمرینات تی آر ایکس راهگشای شما هستند. نخست نیروی جاذبه و سپس وزن بدن. به منظور انجام...

خرید کفش کتانی مردانه ارزان

با توجه به شرایط کنونی یکی از سوالات زیادی که میشه و خیلی از ما ها دنبال ان هستیم خرید ملزومات ارزان هست. مثل خرید کفش ارزان . اما ایا امکان این وجود دارد که باز هم بتوان محصول ارزانی رو تهیه و خرید کرد ؟ ایا خرید محصول ارزان آن هم کفش که برای سلامتی و راحتی اهمیت...

کامل ترین راهنمای خرید کفش بسکتبال : بهترین کتانی های بسکتبال 2018

خرید و استفاده از کفش مناسب در بازی بسکتبال می تواند خیلی تاثیر گذار باشد. کفش های مخصوص بسکتبال می توانند از فشار های وارده در هنگام برش توپ(cutting)، پریدن(jumping)، دریبل(dribbling) و دویدن(running) که در هنگام بازی بسکتبال بر پا وارد می شوند جلوگیری کنند.

کتونی یا کتانی : خرید کتانی از فروشگاه انلاین

منظور از کفش کتونی ، کفشی است ک به طور خاص برای پیاده روی و ورزش طراحی شده است ، اما امروزه به طور وسیع در مورد استفاده مردم میباشد . در حال حاضر کتونی در صنعت مد نقش موثر و ویژه ای دارد. خیلی ها کتونی را با نام کفش رانینگ ، کفش پیاده روی ، یا...

زیباترین و محبوب ترین لباس تیمی سال 2018

زیباترین لباس تیم های فوتبال در جام جهانی 2018 : جام جهانی فوتبال یکی از بزرگترین رویداد های ورزشی در جهان می باشد. در سال 2018 این رویداد بزرگ ورزشی در کشور روسیه برگزار شد که در این مسابقات 32 تیم از سراسر جهان شرکت داشتند و در هشت گروه 4...

16 نکته خرید لباس ورزشی

فرق لباس نسخه بازیکن با لباس نسخه هوادار تولید کنندگان لباس ورزشی معمولا به خاطر اینکه لباس مورد استفاده بازیکنان قیمت بالایی دارد، لباسی مخصوص هواداران طراحی می کنند که با حذف بعضی جزئیات در لباس بازیکنان که خیلی هم برای استفاده هواداران ضروری نیست و با حفظ کیفیت ،...

راهنمای خرید و انتخاب تیشرت ورزشی و فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار

با استفاده از تجهیزات و لباس های مناسب می توانیم از بروز آسیب های جدی و صدمات بدنی جلوگیری کنیم. پوشیدن لباس های مناسب باعث تحرک بهتر و آزادی عمل بیشتری می شود. لباس مناسب باعث افزایش اعتماد به نفس می شود مخصوصا هنگامی که لباس تیم محبوبمان را می پوشیم....

با ما در تماس باشید

02166734287
شنبه تا چهار شنبه ساعت 10:30 الی 20:00
09391006813
شنبه تا چهار شنبه ساعت 10:30 الی 20:00
09124374597
شنبه تا چهار شنبه ساعت 10:30 الی 20:00