• با استفاده از تجهیزات و لباس های مناسب می توانیم از بروز آسیب های جدی و صدمات بدنی جلوگیری کنیم.
  • پوشیدن لباس های مناسب باعث تحرک بهتر و آزادی عمل بیشتری می شود.
  • لباس مناسب باعث افزایش اعتماد به نفس می شود مخصوصا هنگامی که لباس تیم محبوبمان را می پوشیم.

1-مدل های مختلف لباس ورزشی:

به نسبت مکان و موقعیت های مختلف نوع و ست لباس های ورزشی هم می تواند متفاوت باشد. برای مکان های عمومی و پارک ها ست شلوار و لباس گرمکن آستین بلند گزینه مناسبی است ولی در مکان های سربسته و باشگاه ها بهترین گزینه ست شلوارک و تیشرت آستین کوتاه یا تاپ می باشد.

2-انواع جنس لباس های فوتبال

 

تیشرت های فوتبال با جنس  پلی استر

معمولا  لباس های ورزش های تیمی مثل فوتبال که تحرک زیادی دارند  دارای مقادیر زیادی پلی استر درجه یک می باشند. شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات ورزشی مثل نایک، آدیداس و پوما، در محصولات خود بیشتر از ترکیب نخ و پلی استر استفاده می کنند. درصد بکار رفته پلی استر در لباس ها با هم فرق دارد.

از ویژگی های لباس پلی استر این است که جذب تعریق پایین دارد و در آن احساس راحتی می کنید. معمولا در برندهای معروف دنیا از بالای 80 درصد پلی استر در لباس ها استفاده می کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تیشرت های ورزشی طوری طراحی می شوند که باعث گردش هوا و در نتیجه خنک شدن می شوند. به این سیستم طراحی اصطلاحاً کلیماکول(Climacool)  می گویند.

تیشرت نخی

برای ورزش هایی که تحرک کم تری دارند و یا برای افراد عادی، تیشرت های نخی می تواند گزینه مناسبی باشد. از ویژگی های مثبت آن این است که نسبت به لباس های معمولی دیرتر عرق می کنند و تا حدودی خنک تر هستند ولی ضعف هایی هم دارند از جمله اینکه سریع خیس می شوند  و بهتر است در ورزش های آبی از آن ها استفاده نشود و همچنین موقع عرق کردن مقداری سنگین می شوند و وزن این تیشرت های نخی نسبت به تیشرت های پلی استر بیشتر است.

هر کدام از لباس های نخی یا پلی استر در جای مناسب خود استفاده می شود و بسته به نوع فعالیت می توان یکی از آن دو را پوشید. برای لباس های ورزش های تیمی مثل فوتبال یا ورزش های تیمی پرتحرک دیگر پلی استر گزینه مناسب تری است و برای فعالیت های عادی و روزمره و ورزش های کم تحرک تر ، تیشرت های نخی گزینه مناسبی می تواند باشد.

تیشرت ورزشی با پارچه ملانژ:

معمولا پارچه های ملانژ از حدود 40 درصد پلی استر و 60 درصد نخ پنبه ترکیب شده اند. و در این نوع پارچه ها از الیاف طبیعی و مصنوعی هردو استفاده می شود و بسته به مقدار استفاده از این الیاف ها قیمت های مختلفی دارند.

این نوع پارچه ها معمولا جز پارچه های ارزان قیمت محسوب می شوند و اگر کسی قصد خرید لباس تیم های باشگاهی ارزان و یا لباس تیم ملی ارزان را داشته باشد گزینه مناسبی هستند. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که هرچه پارچه براق تر نشان دهد یعنی الیاف مصنوعی بیشتری در آن بکار رفته و قیمت کمتری دارد.

 

لباس ورزشی با جنس پارچه اسپان:

این نوع پارچه از الیاف پروپیلن تولید می شوند و معمولا در محصولات و لباس های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند. پارچه اسپان جز پارچه های ارزان قیمت به شمار می رود.

لباس ورزشی پارچه فلامنت:

این پارچه از الیاف مصنوعی تولید می شود و جز کم قیمت ترین پارچه ها بحساب می آید. تولید کننده های زیادی بخاطر استقامت بالا وبراق بودن و از همه مهمتر قیمت پایین، از پارچه های فلامنت در محصولات خودشان استفاده می کنند.

 

 

معروفترین برندهای لباس های فوتبال

تیشرت ورزشی آديداس (Adidas)

تیشرت ورزشی آدیداس

آدیداس یک شرکت آلمانی تولید کننده لوازم ورزشی است که توسط آدولف داسلر(Adolf (Adi) Dassler) در سال 1948 بنیان نهاده شد. نام آدیداس از کلمه اول نام کوچک آدولف و سه حرف اول نام خانوادگی او گرفته شده است. در ابتدا آدولف به همراه برادرش رودلف(Rudolf Dassler) کسب و کار کوچک تولید کفش داشتند که با اختلافی که بینشان پیش آمد، ردولف جدا شد و شرکت رودا را تاسیس کرد که بعدها به پوما تغییر نام داد.

تیم های ملی طرف قرارداد با شرکت آدیداس در جام جهانی (2018): روسیه، مصر، اسپانیا، مراکش، آرژانتین، آلمان، مکزیک، سوئد، بلژیک، کلمبیا ، ژاپن و تیم ملی ایران.

تیم های باشگاهی اروپایی  مشهور فصل (2018-2019) طرف قرارداد با شرکت آدیداس: رئال مادرید، منچستر یونایتد، بایرن مونیخ، یوونتوس

 

لباس فوتبال تیم منچستر یونایتد لباس تیم فوتبال رئال مادرید لباس فوتبال تیم یوونتوس لباس باشگاه بایرن مونیخ

 

تیشرت ورزشی نایکی(NIKE)

لوگو شرکت نایک

نایکی یک شرکت آمریکایی تولید کننده لوازم ورزشی است که در سال 1964 با نام Blue Ribbon Sports(محصولات ورزشی روبان آبی) توسط بیل بورمن(Bill Bowerman) و فیل نایت(Phil Knight) آغاز به کار کرد و در سال 1971 به اسم Nike تغییر نام داد. این اسم از نام الهه پیروزی یونان برگرفته شده است. در ایران گاهی اوقات نایک هم تلفظ می شود.

تیم های ملی طرف قرارداد با شرکت آدیداس در جام جهانی (2018): عربستان سعودی، پرتغال، فرانسه، استرالیا، کرواسی، نیجریه، برزیل، کره جنوبی، انگلستان و لهستان.

 

تیم های باشگاهی اروپایی  مشهور فصل (2018-2019) طرف قرارداد با شرکت نایک: بارسلونا، چلسی، منچستر سیتی، اینتر میلان

لباس تیم منچستر سیتی لباس تیم بارسلونا تیشرت فوتبال تیم اینترمیلان لباس فوتبال تیم چلسی

 

پوما(Puma)

لوگو شرکت پوما

پوما یک شرکت آلمانی تولید کننده لوازم ورزشی است که در سال 1948 توسط رودلف داسلر(Rudolf Dassler) پایه گذاری شد. ابتدا نام این شرکت رودا بود و سپس به پوما تغییر نام داد. پوما نام جانوری از خانواده گربه سانان می باشد که سرعت بالایی دارد.

تیم های ملی طرف قرارداد با شرکت آدیداس در جام جهانی (2018): اوروگوئه و سویس

 

 

تیم های باشگاهی اروپایی  مشهور فصل (2018-2019) طرف قرارداد با شرکت نایک: آرسنال، آث میلان

لباس تیم آرسنال لباس تیم آث میلان

 

لباس باشگاهی بازیکن (پلیر) با لباس باشگاهی هوادار چه تفاوتی دارد؟

 

تولید کنندگان  لباس ورزشی معمولا به خاطر اینکه لباس مورد استفاده بازیکنان قیمت بالایی دارد، لباسی مخصوص هواداران طراحی می کنند که با حذف بعضی جزئیات در لباس بازیکنان که خیلی هم برای استفاده هواداران ضروری نیست و با حفظ کیفیت ، قیمت نهایی لباس را پایین می آورند تا اکثر هواداران بتوانند آن لباس ها را با قیمت مناسب تهیه کنند. طراحی دو نسخه لباس از جام جهانی 2014 مرسوم شد. اصطلاحا به نسخه هوادار Replica و به نسخه اصلی مورد استفاده بازیکنان   Authenticگفته می شود.

لباس های باشگاهی هوادار را معمولا به گونه ای طراحی می کنند که شخص در آن راحت و آزاد تر باشد ولی در نسخه بازیکن به صورت آیرودینامیکی و تنگ تر می باشد. تکنولوژی های پیشرفته طراحی معمولا فقط در نسخه های بازیکن وجود دارد. به منظور کاهش وزن و سبک تر شدن لباس، لوگوی لباس بازیکن به صورت پرسی می باشد ولی در نسخه هوادار معمولا لوگو را می دوزند.

فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار شرکت نایک

برای خرید لباس اورجینال شرکت نایک مخصوصا خرید لباس اورجینال بارسلونا و همچنین فرق لباس بازیکن با لباس هوادار هنگام خرید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

تصویر لباس هوادار و بازیکن بارسلونا

تکنولوژی Aeroswift شرکت نایک فقط در نسخه بازیکن وجود دارد ولی در نسخه هوادار حذف شده است. این تکنولوژی برای عبور هوا و تهویه مناسب در لباس طراحی شده است.

تکنولوژی DRI-FIT که عرق و رطوبت را به بالای لباس هدایت می کند و به این صورت از خیس شدن بیش از حد لباس هنگام عرق کردن جلوگیری می کند، خوشبختانه در هر دو لباس بازیکن و لباس هوادار وجود دارد. جنس نسخه هوادار به صورت صد درصدی پلی استر است.

تصویر لوگو پیراهن بارسلونا

لوگوی نایک و لوگوی باشگاه در لباس بازیکن به صورت پرسی و چاپی هست ولی در لباس هوادار دوخته شده می باشد. دلیلی که لوگوها در لباس بازیکن  به صورت پرسی قرار داده می شوند یکی سبکتر شدن لباس و دیگر جلوگیری از اذیت شدن بازیکن به خاطر دوخت داخلی لباس می باشد.

یکی دیگر از راه هایی که می توان به راحتی لباس بازیکن را از لباس هوادار تشخیص داد لیبلی هست که در پایین و سمت راست لباس دوخته شده است. در لباس هوادار لیبل به رنگ نقره ای است و در لباس بازیکن به رنگ طلایی می باشد.

 لیبل لباس پیراهن هوادار و بازیکن

فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار شرکت پوما

تفاویت لباس بازیکن و هوادار پوما

در هنگام خرید لباس باشگاهی اورجینال شرکت پوما و فرق لباس بازیکن با لباس هوادار مخصوصا خرید لباس آرسنال به نکات زیر توجه کنید.

برای خشک نگه داشتن لباس و همچنین خنک شدن، در نسخه هوادار از تکنولوژی DRYCELL استفاده شده ولی در نسخه بازیکن  از تکنولوژی پیشرفته تر POWERCELL  استفاده می کنند که علاوه بر مزیت بالا، خستگی بازیکن را نیز کم می کند.

 

در لباس نسخه بازیکن از تکنولوژی Skin-Tight استفاده شده که حالت آیرودینامیکی دارد و به بدن چسبیده است ولی لباس نسخه هوادار برای راحتی هوادار لباس به صورت معمولی و آزاد است.نحوه تشخیص لباس هوادار و بازیکن پوما

در لباس های طراحی شده شرکت پوما نیز همانند شرکت نایک، در نسخه هوادار لوگوها به صورت دوخته شده می باشند و در لباس بازیکن به صورت پرسی طراحی شده اند.

 

 

 

فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار شرکت آدیداس

در هنگام خرید لباس باشگاهی اورجینال شرکت آدیداس و فرق لباس بازیکن با لباس هوادار مخصوصا خرید لباس رئال مادرید به نکات زیر توجه کنید.

نحوه تشخصی لباس هوادار و بازیکن رئال مادرید تولید آدیداس

لباس بازیکن در طراحی های شرکت آدیداس به صورت چسبان و آیرودینامیکی می باشد بر خلاف لباس هوادار که گشاد تر می باشد و هوادار در آن راحت تر است.

طراحی لوگو ها در شرکت آدیداس نیز همانند طراحی لوگو ها در شرکت های نایک و پوما می باشد. لوگوهای لباس بازیکن به صورت پرسی و لوگوهای لباس هوادار به صورت دوخته شده است.نحوه تشخیص لباس بازیکن و هوادار از روی لوگو

تمامی لباس های بررسی شده شرکت های آدیداس، پوما و نایک برای تیم های رئال مادرید، آرسنال و بارسلونا مربوط به سال 2018 می باشند.

سریع، آسان، راحت

محصول مورد علاقه خود را امروز پیدا کنید !