فرق لباس نسخه بازیکن با لباس نسخه هوادار

تولید کنندگان لباس ورزشی معمولا به خاطر اینکه لباس مورد استفاده بازیکنان قیمت بالایی دارد، لباسی مخصوص هواداران طراحی می کنند که با حذف بعضی جزئیات در لباس بازیکنان که خیلی هم برای استفاده هواداران ضروری نیست و با حفظ کیفیت ، قیمت نهایی لباس را پایین می آورند تا اکثر هواداران بتوانند آن لباس ها را با قیمت مناسب تهیه کنند. طراحی دو نسخه لباس از جام جهانی 2014 مرسوم شد. اصطلاحا به نسخه هوادار Replica و به نسخه اصلی مورد استفاده بازیکنان Authenticگفته می شود.
لباس های باشگاهی هوادار را معمولا به گونه ای طراحی می کنند که شخص در آن راحت و آزاد تر باشد ولی در نسخه بازیکن به صورت آیرودینامیکی و تنگ تر می باشد. تکنولوژی های پیشرفته طراحی معمولا فقط در نسخه های بازیکن وجود دارد. به منظور کاهش وزن و سبک تر شدن لباس، لوگوی لباس بازیکن به صورت پرسی می باشد ولی در نسخه هوادار معمولا لوگو را می دوزند.

لباس تیم بارسلونا

فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار شرکت نایک

برای خرید لباس اورجینال شرکت نایک مخصوصا خرید لباس اورجینال بارسلونا و همچنین فرق لباس بازیکن با لباس هوادار هنگام خرید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

تکنولوژی Aeroswift شرکت نایک فقط در نسخه بازیکن وجود دارد ولی در نسخه هوادار حذف شده است. این تکنولوژی برای عبور هوا و تهویه مناسب در لباس طراحی شده است.
تکنولوژی DRI-FIT که عرق و رطوبت را به بالای لباس هدایت می کند و به این صورت از خیس شدن بیش از حد لباس هنگام عرق کردن جلوگیری می کند، خوشبختانه در هر دو لباس بازیکن و لباس هوادار وجود دارد. جنس نسخه هوادار به صورت صد درصدی پلی استر است.
لوگوی نایک و لوگوی باشگاه در لباس بازیکن به صورت پرسی و چاپی هست ولی در لباس هوادار دوخته شده می باشد. دلیلی که لوگوها در لباس بازیکن به صورت پرسی قرار داده می شوند یکی سبکتر شدن لباس و دیگر جلوگیری از اذیت شدن بازیکن به خاطر دوخت داخلی لباس می باشد.
یکی دیگر از راه هایی که می توان به راحتی لباس بازیکن را از لباس هوادار تشخیص داد لیبلی هست که در پایین و سمت راست لباس دوخته شده است. در لباس هوادار لیبل به رنگ نقره ای است و در لباس بازیکن به رنگ طلایی می باشد.

تصویر لوگو پیراهن بارسلونا لیبل لباس پیراهن هوادار و بازیکن

فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار شرکت پوما

نحوه تشخیص لباس هوادار و بازیکن پوما

در هنگام خرید لباس باشگاهی اورجینال شرکت پوما و فرق لباس بازیکن با لباس هوادار مخصوصا خرید لباس آرسنال به نکات زیر توجه کنید.
برای خشک نگه داشتن لباس و همچنین خنک شدن، در نسخه هوادار از تکنولوژی DRYCELL استفاده شده ولی در نسخه بازیکن از تکنولوژی پیشرفته تر POWERCELL استفاده می کنند که علاوه بر مزیت بالا، خستگی بازیکن را نیز کم می کند.
در لباس نسخه بازیکن از تکنولوژی Skin-Tight استفاده شده که حالت آیرودینامیکی دارد و به بدن چسبیده است ولی لباس نسخه هوادار برای راحتی هوادار لباس به صورت معمولی و آزاد است.
در لباس های طراحی شده شرکت پوما نیز همانند شرکت نایک، در نسخه هوادار لوگوها به صورت دوخته شده می باشند و در لباس بازیکن به صورت پرسی طراحی شده اند.

 

فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار شرکت آدیداس

نحوه تشخیص لباس بازیکن و هوادار از روی لوگو

در هنگام خرید لباس باشگاهی اورجینال شرکت آدیداس و فرق لباس بازیکن با لباس هوادار مخصوصا خرید لباس رئال مادرید به نکات زیر توجه کنید.
لباس بازیکن در طراحی های شرکت آدیداس به صورت چسبان و آیرودینامیکی می باشد بر خلاف لباس هوادار که گشاد تر می باشد و هوادار در آن راحت تر است.
طراحی لوگو ها در شرکت آدیداس نیز همانند طراحی لوگو ها در شرکت های نایک و پوما می باشد. لوگوهای لباس بازیکن به صورت پرسی و لوگوهای لباس هوادار به صورت دوخته شده است.

 

تمامی لباس های بررسی شده شرکت های آدیداس، پوما و نایک برای تیم های رئال مادرید، آرسنال و بارسلونا مربوط به سال 2018 می باشند.

در وبلاگ بخوانید : فرق لباس باشگاهی بازیکن با لباس باشگاهی هوادار

لباس ورزشی آستین کوتاه بخریم یا لباس ورزشی آستین بلند؟

خب معمولا در تابستان و روزهای گرم لباس ورزشی آستین کوتاه مناسب تر است و همچنین در لباس آستین کوتاه دست ها آزاد تر است و احساس بهتری می توانید داشته باشید ولی اگر نگران این هستید که در روزهای گرم و فضای آزاد به پوستتان آسیب برسد می توانید لباس ورزشی آستین بلند بپوشید.
همچنین لباس ورزشی آستین بلند در روزهای سرد پوشش مناسبی برای شما می باشد. معمولا لباس تیم های باشگاهی فوتبال و همچنین لباس تیم های ملی در زمستان و روزهای سرد لباس آستین بلند است و در تابستان و روزهای گرم لباس آستین کوتاه می پوشند.

تکنولوژی های تهویه هوا در لباس ورزشی

امروزه شرکت های بزرگ تولید کننده لباس های ورزشی برای راحت تر شدن و بالاتر رفتن کارایی بازیکنان و ورزشکاران در لباس های خود از تکنولوژی های پیشرفته استفاده می کنند.
به عنوان مثال شرکت آدیداس از تکنولوژی کلیماکول (Climacool) در تولید لباس های ورزشی خود استفاده می کند. در این تکنولوژی لباس ورزشی به گونه ای طراحی شده که هوا در لباس جریان پیدا می کند و با برخورد به پوست بدن باعث خنک شدن بدن می شود و از تعریق زود هنگام بدن جلوگیری می کند.

ویدو تکنلوژی کلیماکول شرکت آدیداس

همچنین شرکت نایکی نیز با استفاده از تکنولوژی درای فیت (Dri fit) در تولید لباس های ورزشی همانند آدیداس با تهویه هوا و جریان آن در بدن علاوه بر خنک کردن بدن باعث شده تا بازیکنان نسبت به گذشته راحت تر ورزش کنند و تحرک بیشتری داشته باشند.

لباس ورزشی یقه دار بخریم یا لباس ورزشی بدون یقه؟

تیشرت یقه دار تیم بارسلونا

یقه دار بودن یا نبودن لباس ورزشی بستگی به سلیقه شما دارد. بعضی ها دوست دارند لباس ورزشی یقه دار بپوشند و بعضی ها هم با لباس ورزشی بدون یقه راحت تر هستند.
امروزه بعضی تیم های باشگاهی فوتبال لباس یقه دار می پوشند و بعضی تیم های باشگاهی لباس بدون یقه و بعضی تیم های باشگاهی، هم لباس بدون یقه دارند و هم لباس یقه دار.

چه سایز لباس ورزشی بخریم؟

جدول انتخاب سایز تیشرت

یکی از نگرانی هایی که در هنگام خرید اینترنتی لباس ورزشی وجود دارد، انتخاب سایز مناسب برای لباس است. ولی اصلا نگران نباشید، خوشبختانه روش هایی برای اندازه گیری سایز مناسب لباس وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن براحتی لباس مورد علاقه خود را از فروشگاه اینترنتی لباس ورزشی خریداری نمایید.
به کمک جدول زیر می توانید سایز مناسبتان را برای خرید اینترنتی لباس ورزشی بدست آورید:
این جدول بر اساس استانداردهای مختلف دنیا و سایز دور سینه (chest)، دور کمر و شکم (waist) و دور باسن (hip) تنظیم شده است.

چاپ اسم و شماره دلخواه در پشت و روی لباس ورزشی

یکی از علاقه مندی های طرفداران تیم های محبوب باشگاهی و ملی این است که اسم و شماره دلخواه خودشان را بر روی لباس تیم مورد علاقشان چاپ کنند. چاپ روی لباس ورزشی علاوه بر خاطره انگیز بودن، باعث بالا رفتن اعتماد به نفس نیز می شود و حس زیبایی به فرد می دهد که انگار خودش جزئی از تیم محبوبش می باشد.
انواع چاپ روی لباس وجود دارد از جمله چاپ دیجیتالی، چاپ اسکرین، چاپ وینیل یا استیکر، چاپ انتقالی، چاپ گلدوزی، چاپ سابلیمیشن و … .

فرق لباس باشگاهی اورجینال و لباس ملی اورجینال با لباس های کپی شده

یکی از نکاتی که هنگام خرید لباس ورزشی باید مدنظر داشته باشید، تشخیص لباس ورزشی اورجینال از لباس ورزشی تقلبی یا اصطلاحا (های کپی) است. متاسفانه در بازار و فروشگاه های اینترنتی لباس های کپی را به جای لباس اورجینال و اصل و با قیمت بالا می فروشند، بنابراین تشخیص دادن لباس اورجینال از لباس های کپی اهمیت زیادی دارد.
اولین نکته و مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید خرید لباس از فروشگاه های اینترنتی معتبر می باشد.

 قیمت لباس اورجینال

نکته بعدی که باید توجه داشته باشید قیمت لباس اورجینال است. لباس ورزشی اورجینال با لباس ورزشی کپی تفاوت محسوسی دارد. پس یکی از راه های تشخیص اصل بودن لباس ورزشی قیمت بالای آن است که البته روش مورد اطمینانی نیست چون ممکن است فروشگاه ها یک لباس ورزشی کپی را با قیمت نجومی بفروشند!!!
– شناخت برندهای تولید کننده لباس ورزشی
با شناخت دقیق و آشنایی با برندهای معروف لباس ورزشی مثل آدیداس، پوما و نایکی می توانید ویژگی های بکار رفته در لباس را شناسایی کنید و متوجه کپی بودن یا اورجینال بودن لباس شوید.

از کجا لباس تیمی اورجینال بخریم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که می خواهید برای خودتان یا دوستانتان لباس اورجینال باشگاه و یا تیم ملی محبوبتان را بخرید ولی نمی دانید از کجا تهیه کنید و یا به چه فروشگاهی اعتماد کنید. بهترین و ساده ترین راه برای خرید لباس ورزشی اورجینال مخصوصا خرید لباس تیمی اورجینال، خرید از فروشگاه های اینترنتی معتبر می باشد.

نحوه شستشوی لباس ورزشی

برای اینکه بتوانید لباس ورزشی خودتان را برای مدت بیشتری استفاده کنید باید ابتدا نکاتی را درباره نحوه صحیح شستشوی لباس های ورزشی بدانید. این کار باعث طول عمر لباس ورزشی شما می شود.
نحوه صحیح شستشوی لباس ورزشی
همانطور که همتون میدونید لباس های سفید را با لباس های رنگی یکجا نشویید، تا حد امکان با آب سرد سعی کنید لباس های ورزشی را بشویید چون آب گرم ممکن است به نوشته های و لوگوی لباس ورزشی آسیب بزند و موقع اتو کشیدن روی لباس حتما پارچه ای بزارید تا اتو با لباس ورزشی تماس مستقیم نداشته باشد.

لباس ورزشی متنوع

یکی از چیزهایی که کمتر به آن توجه می شود تنوع در لباس ورزشی است. ما معمولا برای همه فصل ها و همه ورزش ها از یک مدل و یک ست لباس استفاده می کنیم.
چرا باید از لباس های ورزشی متنوع استفاده کنیم؟
استفاده از مدل های مختلف و ست های ورزشی متفاوت با رنگ های متنوع برای هر فصل و محیط و هر ورزش خاص می تواند به شادابی و جذاب تر شدن ورزش برای ما کمک کند.

انواع ست لباس ورزشی

مثلا ما می توانیم در تابستان و یا در محیط های سر بسته مثل باشگاه، از ست لباس تی شرت و شلوارک برای آقایان و ست لباس تاپ و لگینگ برای خانم ها و در روزهای سرد زمستان و یا بیرون باشگاه در فضای آزاد از ست لباس گرمکن آستین بلند به همراه شلوار استفاده کنیم.

رنگ مناسب لباس ورزشی

رنگ لباس ورزشی کاملا بستگی به سلیقه شخصی خودتان دارد. معمولا خانم ها از لباس های ورزشی با رنگ روشن استفاده می کنند و آقایان لباس های ورزشی با رنگ تیره می پوشند ولی در کل برای استفاده عادی هیچ استاندارد خاصی در انتخاب رنگ لباس ورزشی وجود ندارد.