چه کفشی را برای پیاده روی انتخاب کنیم

انتخاب بهترین کفش پیاده روی یکی از بزرگترین لذت های زندگی برای خیلی از افراد،پیاده روی  درفضای باز وطبیعت به همراه خانواده و عزیزان است

پیاده روی علاوه براینکه باعث دورشدن امراض جسمی میشود،به سلامت فکر و تخلیه انرژی های منفی نیز کمک شایانی میکند.اگر قصد دارید به طور جدی و به عنوان یک ورزش،پیاده روی کنید باید ابتدا یک کفش مناسب انتخاب کنید.بهتر است بگوییم یک کفش مناسب مخصوص پیاده روی انتخاب کنید.فراموش نکنید پیاده روی یک ورزش است.

جالب است بدانید داشتن یک کفش مناسب انگیزه بیشتری برای ورزش کردن به شما میدهد.البته داشتن کفش مناسب سلامت بدنتان را تضمین میکند.

درادامه با ما همراه باشید تا با ویژگیهای کفش مناسب پیاده روی اشنا شوید.

راحتی پا

همانطور که میدانید،راه رفتن متداول ترین فعالیت حرکتی انسان است و راحتی پا هنگام راه رفتن یکی از مهم ترین نکات انتخاب کفش پیاه روی است.

انعطاف پذیری کفش

انعطاف کفش در پنجه،سبکی ان و هم چنین ضربه گیری کفش از مشخصه های یک کفش خوب است.

کفه باید از میزان انعطاف پذیری کافی برخوردار باشد تا در هر مرحله از جداشدن کف پا از زمین به مقدارلازم خم شود.این امر موجب کامل شدن سیکل راه رفتن یا دویدن میشود.کفش هایی که دارای انعطاف کافی نمیباشند منجربه خستگی عضلانی در پاها و همچنین درد در ناحیه کمر و کف پا میشوند.

مطمین شوید کف کفش دارای قوس هایی مطابق با قوس های طبیعی پا باشد.

لذا از انتخاب کفش هایی که دارای کفه  ی تخت و صاف هستند اجتناب کنید.

جنس کفش

بهترین جنس برای رویه ی کفش الیاف کتان است.هرچه مواد شیمیایی کمتری در رویه کفش استفاده شده باشد از بروز حساسیت جلوگیری میکند.الیاف کتان به تهویه هوا در کفش که یکی از عوامل جلوگیری از بیماری های قارچی درکه  قسمت پا میباشد کمک میکند.

رویه کفش

برای جلوگیری از بیماری های قارچی استفاده از کفش هایی که دارای رویه با منافذ فراوان میباشند توصیه میشود.

رویه کفش از نظر استحکام باید به نحوی باشد که از یچ خوردن پا جلوگیری کند.